Şevket Arslan

Beşiktaş'a 20 milyon Euro'luk golcü


13 Haziran 2018 15:42

Beşiktaş başkanı Fikret Orman, Valencia’nın bonservisini almamaya karar verdiği Luciano Vietto için Atletico Madrid’li yöneticilerle masaya oturdu. 24 yaşındaki Arjantinli golcü için içinde pek çok bonus barındıran ve uzun süre ödemeli 8 milyon euro’luk bir teklif sundu. İspanyol ekibi 20 milyon Euro’ya aldığı Vietto’dan öyle kolay kolay vazgeçme taraftarı değil ama istedikleri anlamda bir teklif bulabilecekleri de şüpheli. Bu nedenle Orman’a hayır denilmedi ama süre istendi. Orman, Atletico’nun bu süreçte olası teklifleri dinleyeceğini ama kendilerine evet diyeceklerine emin mesajlar gönderdi.

Blanc, Comolli'den dünyaları istedi

Fenerbahçe'de Damien Comolli’nin görüştüğü isimlerden biri olan Laurent Blanc, Fenerbahçe’den dünyaları istedi… Ocak ayında Dursun Özbek’in, Fatih Terim’den önce G.Saray’ın başına getirmek istediği Fransız teknik adam; Sirigu (Torino), Lucas Moura (Tottenham), Javier Pastore (PSG) ve Ezequiel Lavezzi (Hebei)  ile birlikte gelebileceğini, bu 4 oyuncuyla mutlak anlaşmaları durumunda Türkiye Ligi için şampiyonluk sözü verebileceğini söyledi.

Trabzonspor, Marco Mauro'yu transfer edecek

Trabzonspor, La Liga 2’de Cadiz forması giyen Marco Mauro'ya kancayı attı. 27 yaşındaki Arjantinli stoper için transfer görüşmesi talebinde bulunuldu. Cadizli yöneticilerden görüşme için randevu istendi. Gelecek hafta içinde bir Trabzonsporlu yöneticinin Cadiz’e giderek resmi teklifi suncağı bildirildi. Bordo-mavili yönemin Mauro için 300 bin Euro satın alma bedeli belirlediği 500 bin Euro’ya kadar çıkmak için Başkan Ahmet Ağaoğlu’nun izni olduğu da gelen bilgiler arasında.

Emre Akbaba, Galatasaraylılığını gösterdi

Emre Akbaba için Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu’nun aklı fikri 5 milyon Euro’da.
Abdürrahim Albayrak’tan, ''Fenerbahçe kongresini bekleyelim'' diye izin isteyen Çavuşoğlu, Ali Koç’tan veya Damien Comolli’den beklediği ilgiyi göremedi. Fenerbahçe cephesinden Emre ile ilgili herhangi bir hamle gelmedi. Bu kez Çavuşoğlu, Albayrak’ı aradı. “Başkanım 5 milyon Euro’ya bu işi bitirelim. Siz de, biz de, çocuk da rahat etsin” dedi. Albayrak ise “başkan Emre’yi istiyoruz ama takasla. 3 milyon Euro’nun üzerine bir oyuncu verelim. Oyuncuyu siz seçin'' dedi. Görüşmeler bir kez daha tıkandı. Çavuşoğlu’nun Albayrak’a dönmesinin arkasında ise fanatik Galatasaraylı olan Emre’nin transfer tekliflerinin değerlendirilmesi için yaptığı baskı olduğu bildirildi.