Şevket Arslan

Aziz Yıldırım'ın Koç'a karşı hamlesi


06 Ekim 2017 12:12

Ali Koç gelecek dönemde başkan seçilirse kulübü profesyonellere teslim edecek. Başkan Aziz Yıldırım’ın da aslında benzer istekleri var. Daha önce Hasan Yılmaz’ı CEO’luk görevine getiren Yıldırım’ın hayalindeki isimse basketbolda harikalar yaratan Zelljko Obradovic.

Daha önce Yanal ve Pereira’ya mental destek veren Advocaat’ı sadece Obradovic’e benzediği için takımın başına getiren Kocaman konusunda da Sırp koçun fikrini alan Yıldırım, uzun süredir bu konuyu düşünüyor.

Yıldırım daha önce birkaç kez bu konuyu açtığı Obradovic’e, ''istersen hem koç olarak devam et. Hem de CEO’luk görevini üstlen. Ekibini kur. İstersen sadece CEO ol'' teklifini yaptığı biliniyor. Yıldırım'ın, Obradovic’i CEO olarak açıklarsa taraftardan da destek alacağına inandığı biliniyor.

Bellhanda'nın menajerinden Gignac teklifi

Younes Belhanda’nın menajeri Cano, Galatasaray’a Gignac’ı teklif etti. Daha önce sarı-kırmızılıların kapısını Ntep, Khazri ve Pied için çalan Fransız menajer, Meksika’da oynayan yılız futbolcunun sözleşmesinin yıl sonunda biteceğini ve istemeleri durumunda Galatasaray’da forma giyebileceğini iletti.

Beşiktaş, Cenk Tosun'un yerine düşünüyor

Belhanda'nın menajeri oyuncuyu Galatasaray'a teklif ederken, Gignac'ın menajeri Beşiktaş ile görüşmeleri sürdürüyor. Beşiktaş'ta Cenk Tosun'a İngiltere Premier Lig'den gelen cazip teklifler nedeniyle yönetim Gignac'ı alternatif olarak elde tutuyor. Gignac'ın Avrupa kupalarında oynayabilecek olması da avantaj olarak görülüyor.

Ersun Yanal: Bizim oynadıklarımızla Galatasaray oynasaydı...

Divan Kurulu’nun önerisi ile Trabzonspor’da her hafta Salı günü yapılan yönetim kurulu toplantısının bu haftaki konusu futbol takımı oldu. Ersun Yanal’ın hazırladığı rapor okundu. Üzerinden tartışmalar yapıldı.

Ersun Yanal, geride kalan 7 haftanın 4’ünde Fenerbahçe, Göztepe, Başakşehir ve Beşiktaş deplasmanlarına çıktıkları notunu düştü. Herkesin yere göğe sığdıramadığı Galatasaray'ın ise bu takımlardan hiçbirisi ile oynamadığını hatırlattı. 3 zorlu İstanbul deplasmanında da yenilmedikleri notunu düştü. Ligin kendileri için şimdi başladığını iddia etti. Geride kalan 7 haftada sadece Alanyaspor maçında alınan yenilginin kendisini şaşırttığını itiraf etti.

De Boer'dan Cenk Tosun'a: Senin yüzünden kovuldum

Crystal Palace’tan kovulan Galatasaray’ın eski oyuncu Frank De Boer, Türkiye’deki tanıdıkları aracılığıyla Cenk Tosun’la temas kurdu. Sezon başında Cenk’i o zaman henüz görevde olduğu Crystal’a götürmek isteyen Hollandalı teknik adam sitem etti: Eğer gelseydin, hem şimdi ben görevde olurdum. Hem de sen Premier Lig’in yıldızı olurdun.

Bu arada sezon başında Cenk Tosun'u alamayan Crystal Palace'ın devre arasında yeniden Beşiktaş'ın kapısını çalacağı iddia edildi. Crystal Palace'ın 12.5 milyon Pound'luk teklifi de yülselteceği belirtildi.