Serkan Bayar

Aziz Yıldırım için sağcısı ve solcusu birleşti! Ali Koç seçimi kazandı!


14 Mayıs 2018 10:54

Aziz Yıldırım yeniden aday… son kez aday olduğunu bir kez daha (en az üçüncü kez…) söylüyor. Karşısındaki aday ise Ali Koç.

F.Bahçe seçimine bir kez daha siyaset bulaştı… hem de ne buluşmak. Bu kez komünistinden, radikal İslamcısına, solcusundan, sağcısına herkes Koç’un karşısında Aziz Yıldırım’ın tarafında birleşti. Hem de ne birleşmek… kendisine özgürüz diyen medya kör oldu. Sağır oldu. Sözcü ile Yeni Akit’i aynı çizgide buluşturdu. Aydınlık ile Akşam’ı aynı fikri savunur haline geldi.

Sosyal medya ve Fotospor olmasa F.Bahçeli taraftarlar Vefa Küçük’ün kendisini Ali Koç’la el ele tutuşturmak istemesini “gereksiz işler yapıyorsun” diye tepki gösteren Aziz Yıldırım’ın “büyüklük” yaptığını sanacaktı. Çünkü o rezalet ertesi gün basına “barış” fotoğrafıymış gibi yansıdı.
Daha düne kadar basına etmediği hakaret bırakmayan, siyasilere posta koyan, F.Bahçe’nin tüm siyasetin üzerinde olduğunu söyleyen Aziz Yıldırım, 2013’teki seçimde Mehmet Ali Aydınlar durumuna düştü.
Düzenlediği seçim yemeklerinde kendine konuşuyor. Bir süre önce Ali Koç’un hınca hınç doldurduğu salonların yarısı doluyor. Mehmet Ali Aydınlar tarafında birleşen siyaset ve basın o dönem bize Aziz Yıldırım’ın büyük bir yıkım yaşayacağını söylüyordu. Dikkatli gözler seçiyor. Bugün Yıldırım’ın verdiği vaatleri o gün Aydınlar’ın verdiği vaatlerin aynısı. Yıldırım o seçimde 9 bin oyun 7 bini alıp, “F.Bahçe şikecidir” diyenlerle ortak hareket ettiğiyle suçlanan Aydınlar’ı ezmişti.
Aynı senaryo yine sahnede… yine Aziz Yıldırım’ın kesin kazandığı, kazanacağı, Ali Koç’un çekileceği, teslim olacağı konuşuluyor. Benim de merak ettiğim birşey vardı. Neden Ali Koç sessiz kalıyordu.
Şimdi anladım. Ali Koç 3 Haziran’daki seçimi zaten kazandı. Çünkü seçilmesi için 10 binin üzerinde kişi zaten ıslak imza verdi. Ali Koç sessiz kalıyor. Çünkü artık Aziz Yıldırım gibi F.Bahçe’yi daha fazla siyasete alet etmek istemiyor. Utanıyor artık Aziz Yıldırım’ın yaptıklarından. Seçimi kazanmak için Aziz Yıldırım’ın düştüğü durumlara düşmek istemiyor. Kendisine bir FETÖ’cü demediği kalan Aziz Yıldırım’ın seviyesine inmek istemiyor. Kalitesinden ödün vermek istemiyor. Başkanlık koltuğuna tertemiz oturmak istiyor.
Bir de Ali Koç neden yönetim kurulu listesini saklıyor diye soruyorlar?.. Nedenini artık çok iyi anlıyorum. Kendisi aleyhine oluşan cephenin yönetim kurulu listesine girecek isimler aleyhinde birleşmesi ve baskılarla geri adım atmalarını engellemek için Koç listesini son gün açıklayacak.