Şevket Arslan

Aykut Kocaman'ın 9 isteği


14 Kasım 2017 12:27

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman'ın, başarı için gerektiğini düşündüğü 9 maddelik manifestosu ortaya çıktı.

Takımını yeniden toparlamak ve taraftarın peşinden koştuğu Fenerbahçe’yi geri getirmek isteyen Aykut Kocaman, bugün herkesin beklediği o toplantıyı yapacak. Kritik toplantı öncesinde 9 maddelik bir de manifesto belirledi. Kocaman’ın açıklayacağı manifestoda şu maddeler yer alacak.

* Şımarıklık yapmayın
* Ukalalık etmeyin
* Herkes sizi sevsin
* Herkesin ikinci takımı olun
* Sert oynayın ama bilerek tekme atmayın
* Hakeme itiraz edin ama çirkin görüntü vermeyin
* Rakibi asla küçük görmeyin
* Hem kendi seyircimize hem de rakip taraftara saygı duyun
* Her zaman tribüne gidin. Taraftarlarla tek yürek olun.


Çalımbay'ın istediği stoper 12 milyon Euro

Rıza Çalımbay stoper için raporu verdi. Trabzonspor çalışmaları yaptı. Ama ağzı yandı. Çünkü Çalımbay, Ajax’ta sözleşmesi sezon bitecek olan Nick Viergever’i devre arasında uygun bir şekilde alabileceklerini rapor etti.

Yönetimde sol ayaklı olan ve sol bekte de oynayabilen Viergever için araştırmasını yaptı. İzlettirdi. Oyuncuyu da beğendi. Ajax’tan fiyat da istendi. Fakat sözleşmesi sezon sonunda bitecek oyuncu için istenen 12 milyon Euro’luk rakam yönetimi şok etti. 28 yaşındaki oyuncu için Ajax’ın Premier Lig’den teklif beklediği bu yüzden uzlaşmaz bir tavır sergilediği belirtildi.


Talisca, Türk yapılıp, Milli takımda oynatılacak


Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, ''devşirme futbolcuya ters bakamayız'' sözleri Talisca’yı gündeme getirdi... daha önce Türkiye ve Avusturya maçlarının kadrosuna çağrılan ama 1 dakika forma giymeyen Brezilyalı oyuncu için FIFA’dan bilgi istendiği bildirildi.

Talisca’nın da ''seve seve'' dediği operasyonun bir süredir devam ettiği, FIFA’nın alacağı karara göre bir sürpriz yaşanabileceği gelen bilgiler arasında.
Talisca’nın çifte vatandaşlığı olan futbolcular gibi seçim yapmak zorunda olmadığı bu yüzden kendisine vatandaşlık verilmesi durumunda Türk Milli Takımı’nda oynamasının Tolgay Arslan’a oranla daha kolay olduğu gelen bilgiler arasında.

Bu arada Brezilya Milli Takımı’nın eski yıldızlarından Zinho, Nisan ayında ''Tite, Talisca'yı da unutmamalı... yoksa Türkler ona kendi milli takımlarının formasını giydirecek'' iddiasında bulunmuştu.

Ünal Aysal, kulübü satın alacak iddiası


Galatasaray'da başkanlığa geri dönmesi olası görünmeyen Ünal Aysal'ın İspanya, İngiltere veya İtalya'dan bir futbol takımı alarak bu kulübü yönetmek istediği iddia edildi. Bir ara "kardeşlik" anlaşması bulunan İngiliz Reading'i daha sonra da İtalyan Cesena'yı alacağı konuşulan Aysal'ın İspanyol Valencia'nın satış sürecini, İtalya'dan Genoa'nın elden çıkarılma durumunu ve Tottenham'ın satılması durumunda ederinin maliyet hesaplarını çıkartırmıştı. Son günlerde Aysal'ın satışı gündemde olan Cenk Gönen’in forma giydiği Malaga’yı alacağı yeniden dillendirilmeye başlandı.

 

İşte Trabzonspor'un dört yeni transferi

Trabzonspor'da Antalya kampında kendine gelen yıldızlar ''yeni transfer'' gibi algılanmaya başlandı.

Trabzonspor'da Antalya kampında bazı oyuncular öne çıktı. Olcay Şahan, Antalya kampının neşe kaynağı oldu. Ayrıca takımda sevilen de bir karakter bütün oyuncularla samimi. Gençlere gerek maddi gerek manevi yardımını esirgemiyor. Eli çok açık. İletişimi çok iyi.  Bağlayıcı yapısı var. Çalımbay’ın da favorisi. Top rakipteyken sürekli baskı halinde. Kamil Ahmet ön libero oynayabileceğini herkese gösterdi. Tüm çalışmalara katılan Onur Kıvrak, çift kale maçlarda forvete geçti gol bile attı.  Uyum sorunu yaşayan Sosa kampta toparlanmış bir görüntü çizdi.

Trabzonspor teknik direktörü Rıza Çalımbay ise bu yıldızların performansının yükselmesini, 'işte yeni transferler' şeklinde yorumladı.

 

Fenerbahçe'de orta saha için hayal edilen isim: Sami Khedira

Fenerbahçe'de şartların zor olduğu bilinmesine rağmen Sami Khedira için çalışmalar başladı.

Fenerbahçe'de sezon başında eksiğin 10 numara olduğu iddia edilerek Giuliano alındı... fakat Aykut Kocaman’a göre sorun 8 numaradaydı. Transferin son günlerinde 8 numara için çalışmalar yapıldı. Sonuç çıkmadı.

Devre arası için de 8 numara arayışları devam ediyor. Yönetim ise, ''öyle bir oyuncu alalım ki. 3-4 sezon bu konu kapansın'' görüşünde. Gündemde birkaç isim var ama ''hayal'' edilen isim Sami Khedira.

Real Madrid’ten Juventus’a geçen Tunus asıllı Alman oyuncu İtalyan ekibinin önemli isimlerinden. Ayrılma ihtimali de çok düşük. Ayrılsa da Liverpool aportta. Yönetim tüm bunları biliyor ama Khedira için yoklamalar yapıyor. Uygun şartların oluşmasını bekliyor.

 

loading...