Serkan Bayar

Ali Koç’un cevapları benim yeni sorularım


12 Eylül 2018 14:05

Ali Koç, “Camiaya Sesleniş” programının ikinci bölümünde F.Bahçe muhabirlerini karşısına aldı. Sorularını cevapladı… Başkan, “danışıklı dövüş değil” dedi… bence de değil… bu soru ve cevaplardan sonra benim aklıma yeni yepyeni sorular geldi.

Benim Damien Comolli ile ilgili sorduğum soruya kızarak, “tabii ki cebimden ben verdim…” dedi Sayın Ali Koç.

O zaman Comolli ile ilgili şu sorularımı da cevaplar belki…

Damien Comolli’nin “gizli” olan aylık maaşı Roma’nın sportif direktörü Monchi’den fazla mı?.. ya da Giuliano Terraneo’dan? Comolli’nin sözleşmesi “gizliyse” Terraneo’nunki değil miydi?.. gizliyse Terraneo’nun sözleşmesindeki rakamı seçim sürecinde neden açıkladınız? Kongreden önce 8 ay çalıştığınızı kabul ettiğiniz Fransız sportif direktöre yaptığınız ödemeyi, başkan olduktan sonra kulüpten tahsil ettiniz mi?

Dediğinize göre Fenerbahçe, Cocu’ya PSV’de kazandığını 5 katını değil 3 katını ödeyecek… peki Cocu’nun Fenerbahçe’den kazanacağı rakam, PSV’den aldığı brüt maaşın 3 katı mı, yoksa net maaşın 3 katı mı? Cocu için PSV’ye ödenen tazminatta gizli mi? Büyük bir felaket olmazsa Cocu’yu kovmayacaksınız… siz açıkladınız. Olur da kovarsanız yine ödeyeceğinizi açıkladığınız 1 yıllık alacağını tazminat olarak vereceksiniz. Olur da sezon sonunda kovarsanız Cocu’ya herhangi bir tazminat ödemeyeceğinizi anlayabilir miyiz?

Dediniz ki, “tüm futbolcuların kazandıkları rakamları ortaya dökecektik. Ama ahenk bozulmasın diye bunu yapmadık…” Real Madrid veya M.United’da, hatta Galatasaray veya Beşiktaş’ta bile ahenk bozulmazken Fenerbahçe’de neden bozulsun? Sizin Asbaşkan olduğunuz 6 yıllık dönemde bu rakamlar açıklanıyordu. O dönemde bu ahenk bozuluyor muydu? Kimler bozuyordu?

Dediniz ki Benfica futbolcularına ortalama 400 bin euro ödüyor. Yılda 15 maç verim almanız durumunda başarılı bulacağınızı söylediğniz Tolga Ciğerci’ye bu ortalama rakamın üzerinde mi ödeme yapılacak?.. Benfica 2 oyuncusuna en fazla 2 milyon euro öderken siz gelecek sezon takımda bile olmayacak Slimani ve Ayew’e bu rakamın üzerinde mi ödeme yapıyorsunuz? Aziz Yıldırım yönetimi Janssen’e sizin seçim sürecinide açıkladığınız şekilde (5 milyon euro) bu tarz bir ödeme yapmıştı. Bu arada Sporting, Slimani’nin takıma dönmesi için 625 bin sterlin ödemeyi teklif etmiş ve Leicester kiralama bedeli olmadan (Katynak: Jornal De Noticias) bu rakamı kabul etmişken…

Kiralama bedeli ödemediğiniz Ayew’in Swansea tarafından ödenmesi gereken vergisini F.Bahçe mi ödeyecek? Slimani içinde bu geçerli mi?

“Çok büyük patlama yapacak” dediğiniz 30 yaşındaki Slimani’yi, Leicester son iki sezondur satmak istiyor. Newcastle’da geçen sezon 1 gol attığını ve dakikasının 25 bin sterlin’e geldiğini biliyor musunuz? Slimani’nin menajerler tarafında Beşiktaş’a da önerildiğini, Şenol Güneş’in de basın toplantısında “gelebilir” dediğini duydunuz mu?

İlk defa bütçe çıkıyor… ilk defa konsolide bütçe çıkıyor. Peki 6 yıl asbaşkanlık yaptığınız dönemde neden bunların çıkması için Aziz Yıldırım’a baskı yapmadınız?

Emre Akbaba’nın görüşmelerinde Ali Dürüst’ün yer almasına verdiğiniz tepkide sonuna kadar haklısınız… peki G.Saray atkısıyla poz verecek kadar fanatik bir futbolcunun teknik direktörünüz ve sportif direktörünüzle forma numarasına kadar konuşması sizce doğru mu?

Gremio’dan alınan Jailson 100 kişilik listenizde yoktu!.. peki Brezilyalı oyuncuyu kim önerdi? Nasıl ortaya çıktı?

Ne dediği anlaşılmayan bir tweet yüzünden AA’nın muhabirini haşladınız… “F.Bahçe Başkanı olarak tweet atsam ve özür dilesem” diyerek söze devam ettiniz. Peki F.Bahçe Asbaşkanı’nın haksız karar verdiğini iddia ederek 2 saat hakem odasının önünde nöbet tutma hakkı olduğunu düşünüyor musunuz?

loading...