Serkan Bayar

Ali Koç “şeffaf”lık sıkıntısı yaşıyor


11 Temmuz 2018 11:05

“Şeffaflık konusuna çok önem vereceğimizi en başından itibaren sizlere taahhüt etmiştik…” bu cümle F.Bahçe’nin yeni Başkanı Ali Koç’un F.Bahçe dergisinde yayımlanan ilk yazısından…

“Şeffaflığa” bu kadar önem veren Ali Koç’a birkaç soru sormak isterim?

Çok güvendiğiniz Damien Comolli, ne kadar maaş alıyor? 8 aydır çalışılan Comolli’nin sözleşme imzalamadan önceki dönemdeki maaşını Koç Holding mi ödedi? Siz kendi cebinizen mi verdiniz? O parayı F.Bahçe kulübünden tahsil edecek misiniz?

Phillip Cocu, kaçıncı tercihti? İlk kez kendisiyle ne zaman temas kuruldu? Cocu için PSV’ye ne kadar tazminat ödendi? F.Bahçe’den ne kadar maaş alıyor?

Comolli seçimden önce de çalıştığını açıkladığı 4 scout kim? Siz tanıştınız mı? Bu scout’larla neden resmi sözleşme imzalanmadı? Maaşları hangi yolla, nasıl ödendi… ödeniyor? Neden kendileri basına tanıtılmadı. Yoksa görevlerine son mu verildi? Buradan Saffet Akbaş ile Kemalettin Şentürk’ün hala maaşlı scout olarak görevlerine devam ettiğini mi çıkarmalıyız?

Her seferinde alt yapının öneminden bahsetmiştiniz. Eski alt yapı sorumlusu Müjdat Yetkiner’in görevden ayrılmasından sonra alt yapının başına neden kimseyi getirmediniz? Getirdinizde biz mi bilmiyoruz? 1.5 ay geçtiği ve herhangi bir görevlendirme yapılmadığı için, ‘alt yapı konusunda seçim sürecinde hiçbir antrenörle mutabık kalmadığınız’  kanısına varabilir miyiz?

Acıbadem’le yola çıkmayı düşünmüyordunuz, Doğuş’un basketbolu bırakacağını siz dahil herkes biliyordu. Şunu anlayabilir miyiz; “8 ay sponsor aradınız. Bulamadınız. O yüzden aracı bir şirketle anlaştınız…” peki bu aracı şirket bulacağı sponsorluklardan yüzde kaç hisse alacak?

“Piyasa değerinin çok üzerinde faiz oranlarına sahip, sürdürülemez durumda olan mevcut borçlarımız var…” diyorsunuz ama bu borçları yapan Aziz Yıldırım ve yönetimini ibra ettiniz? Neden?

Kafamda bu kadar soru işareti varken “Ali Koç, ‘şeffaf’ bir şekilde F.Bahçe’yi yönetiyor” cümlesini gönül rahatlığı ile kullanabilir miyim?