Serkan Bayar

Ali Koç açıklayacak mı?


03 Eylül 2018 12:04

Fenerbahçe’nin son 20 yıldaki en büyük sorunu ''eleştiri''…

Pek çok arkadaşım Ali Koç seçildiği gün sanki şampiyon olmuşçasına evlerine Fenerbahçe bayrağı asmıştı… o dönemde bunu Ali Koç’un başkan olmasına sevinme olarak yorumlamıştım. Ama şimdi anılıyorum ki Aziz Yıldırım’dan kurtulmanın sevinciymiş…

Fenerbahçe’nin son 20 yıldaki en büyük sorunu ''eleştiri''… Aziz Yıldırım’ı eleştirdiğinizde ''Fenerbahçe düşmanı'' oluyordunuz. Şimdi de Ali Koç’u eleştirdiğinizde yine ''Fenerbahçe düşmanı'' oluyorsunuz. Bilmem farkında mıyız ama Türk insanı olarak kendi kapımızın önünü temizlemek yerine, pisliğimizi “hayali düşmanlara” atma konusunda uzmanlaşmaya başladık…
Şeffaflık diye çıldıran Ali Koç ikinci kez daha çıkacağı “Camiaya Sesleniş” programında şeffaflık adına hangi açıklamaları yapacak?

- Damien Comolli’nin maaşını duyuracak mı? Kongreden önce 8 aydır çalıştığı Comolli’nin sözleşme imzalamadan önceki dönemde hangi şartlarda çalıştığını, para alıp almadığını, aldıysa o paranın hangi şartlarda, kim tarafından ödendiğini  açıklayacak mı?

- Phillip Cocu için PSV’ye ne kadar tazminat ödendiğini, Fenerbahçe’den ne kadar maaş aldığını açıklayacak mı?

- Alt yapının başına getirilen David Badia’nın hangi parametrelere bakılarak bu göreve getirildiğini… Antalyaspor’da yaşadıklarıyla ilgili birileriyle görüşüp, görüşmediğini açıklayacak mı?

- Basketbolda sponsor konusu ne oldu? Ligde 3 hafta geride kaldı. Eylül ayı geldi. Forma sponsoru ne oldu? 20 milyon dolarlık sponsor garantilenmişti… ne oldu? Açıklayacak mı?

- Şubat itibariyle 20 milyon Euro zararda olan Fenerbahçe’nin sezonu 30 milyon Euro karla kapatmak zorunda olduğunu söyledikten sonra yapılan ilginç (!) transferler için ödenen rakamları açıklayacak mı?

- İnceledik dediğin 100 küsür oyuncunun iddia edildiği gibi 20-30 tanesi Fenerbahçe’nin alt yapısından oyuncular olup olmadığını açıklayacak mı?

- Ağustos ayı ortasında bedelli sermaye artırımı için SPK’dan onay bekleniyordu… geldi mi? Gelmediyse veya olur da gelmezse o çok konuşulan üstüne basa basa söylenen 50 milyon Dolar kasaya nasıl sokulacak? Açıklayacak mı?

Herkes Fenerbahçe’nin yaptığı ilginç (!) transferlere takıyor… yine okyanusta hamsi avlamaya çalışıyor. Boşverin transferi… Ali Koç’un hangi parametrelere bakarak getirdiği Comolli’nin ne yaptığını… Fnnerbahçe başkanının camiaya seslenişin ikinci bölümünde açıklaması gereken çok daha ciddi konular var.

loading...