Aldatanlar ve aldatılanlar

Aldatılmak beni bitirdi - 4


08 Kasım 2017 08:57

ŞEFKATLİYDİ, sevecendi. Sonra sevgili olduk Engin’le. Bir an önce evlenmek istiyordu. Ama ben buna hazır değildim. Engin annesiyle yaşıyordu. Ben de çocuklarımla. Ne o bana gelebiliyordu ne ben ona gidebiliyordum. Otellerde sevişiyorduk. Buna sinirleniyor, “Neden biz kendi evimizde değiliz” diye bağırıyordu. Sonuç olarak daha rahat buluşabilmemiz için benim evime çok yakın bir daire tuttu Engin. Benim gözümse çocuklarımdan başkasını görmüyordu. Babalarının en ufak bir maddi katkısı yoktu. Engin’in tersliklerine, hırçınlıklarına aldırmadan deli gibi çalışıyordum. Engin, beni hala eski eşime aşık olmakla suçluyordu. Sevişirken canımı yakıyordu artık. Eski eşim ortaya çıktı Bu arada babam çok hastalandı. Kanserdi ve ölmek üzereydi.

Olaylar çok hızlı gelişti

Doktorlar “Alıp evine götürün, rahat ölsün” diyordu. Babamın yıllardır yalnız yaşadığı ev çok bakımsızdı oraya götüremezdim. Benim evimde ise yıllar önce ayrıldığı annem vardı, hiç olmazdı. Bunun üzerine Engin’in tuttuğu o eve götürdüm babamı. Engin’i babama “Evleneceğim erkek” diye tanıştırdım. Engin’in evinde olmaktan huzursuzdum. Sonunda annem “Kızım al gel babanı buraya” dedi. Ve babam 20 gün sonra annemin kollarında son nefesini verdi. Bu arada eski eşim İsmet de tatil için Türkiye’ye gelmişti. İsmet yeniden birlikte olmamızı istiyordu. “Çocukları da al gel yeniden başlayalım her şeye” diyordu. Bir gece bende kaldı ve seviştik onunla. Sevişme sırasında “Korunuyor musun?” diye sordu bana. “Hayır” diye cevap verince geri çekildi ve dışarıya boşaldı. Beni dünyalar kadar sevdiğini söyleyen adam bana bunu yapmıştı. O rahatlamıştı ama ben hiçbir şey hissetmiyordum. Sonraki günlerde reddettim İsmet’i. Bir daha da hiç görüşmedik. Acımasızca dövdü beni. Babamın kalan eşyalarını almak için Engin’in evine uğradım bir akşam. Kapıyı çaldım, içeriden bir kadın sesi geldi. Hemen ayrıldım kapıdan. Bunu bahane edip nihayet Engin’den kurtulabilecektim.

Ağzımdan kal geldi

Ama ertesi gün masamda bir gül buldum. “Hiçbir şey anladığın gibi değil, akşam gel konuşalım” yazıyordu. Gidip dinledim Engin’i. Güya aynı sokaktan komşusu olan genç bir kadın eşi tarafından dövülüp sokağa atılmıştı. “Engin” dedim, “Anlattıklarına inanmam ya da inanmamam değil önemli olan. Ben sana kızgın değilim. İstediğini yaşama hakkın var...” Bunu söyleyince delirdi. “Sen bana aşık değilsin ve kalbinde eski kocan var değil mi?” dedi. “Hayır eski kocama değil başka bir erkeğe aşığım” diye cevap verdim. Çıldırdı. Acımasızca vurmaya başladı. Kaçtım o evden. İki sokak ötedeki evime yürürken ağzımdan kan geliyordu. Ertesi gün uzaklaştım İstanbul’dan. Aldatılmanın hayatımı nasıl mahfettiğini anlatmaya çalıştım size. Yazarken kolay ama bunları yaşarken neler hissettiğimi yeterince yansıtamadığımı sanıyorum. Yine de hayata umutla bakıyorum. Bir gün ben de mutlu olacağım.