Aldatanlar ve aldatılanlar

Aldatılmak beni bitirdi - 3


07 Kasım 2017 10:53

Bana söylediğine göre büyük bir nakliyat firmasının genel koordinatörüydü. İhracat ithalat işleriyle uğraşıyorlardı. Eşim zaman zaman iş icabı yurt dışına çıkıyordu. Bazen bu seyehatleri 10 günü aşıyordu. Ama ben buna alışmıştım ve şikayet etmiyordum. Eşim yine yurt dışında olduğunu söylediği bir akşam telefon çaldı, bu kez ben açtım. Bir kadın “İsmet yok mu?” diye sordu. Ben de refleks olarak “Evde değil” deyince kadın telefonu yüzüme kapadı. Kadına “Siz kimsiniz, İsmet’i neden arıyorsunuz?” diye soramamıştım. Eşim her şeyi itiraf etti. İsmet dönünce bu telefon konuşmasından bahsettim ona. “İsim benzerliğidir” diye geçiştirmeye çalıştı. Fakat telaşlandığını hissettim. Üzerine gittim, “Bana yalan söylüyorsun, kim di o kadın?” diye tekrar ettim. Sesimi de yüksetmiştim. Yine inkar etti ama ısrar edince dayanamadı ve gerçeği açıkladı.

Kocamdan boşandım

Kadın kendisinden 10 yaş büyüktü. Eşim o dönemde 32 yaşındaydı. İlişkileri vardı. Güya kadınla birlikte iş kuracaklardı. Kadın eşime maddi açıdan yardım edecekti. İnanamıyordum, eşim resmen parayla vücudunu satıyordu. Jigololuk yapıyordu. Bunca yıl tanıyamamıştım eşimi. “Başka kadınlar da oldu mu?” diye sordum ağlayarak. Evet, olmuştu. Bir kaç kadın daha girmişti hayatına. Bunlar da maddi durumu iyi olan kadınlardı. Demek ki eşimin evimize getirdiği para seksle elde edilen paraydı. Bu iğrençlik nedeniyle tam 5 gün boyunca kustum. Ben o adamın koynuna nasıl girmiştim? Nasıl ondan çocuk yapmıştım? Buna katlanamazdım. Hemen boşanmak için başvurdum ve 6 ay sonra ayrıldım. Çocuklarımı benden aldı Ancak eşimin eziyetleri bitmedi. Önceleri çocukları bana vermedi. Benden intikam alıyordu güya. Bense soğukkanlılığımı koruyordum. 33 yaşındaydım ve acilen iş bulmak zorundaydım. Bir ev tuttum, çok az eşya alabildim. Annem, kardeşimle yaşıyordu. Bu arada bir arkadaşım tanıdığı bir şirkette bana göre iş olduğunu söyledi. Görüşmeye gittim. Şirkletin sahibi Engin’le görüştük. Tavırları bana güven veriyordu. Herkes bilir, toplumda dul kadın olmak zordur.

Çocuklarımı kavuştum

Bu yüzden tedirgindim. Engin’e “Çocuklarımı babalarından alabilmek için bir an önce çalışıp para kazanmalıyım” dedim. Beni işe kabul etti, çok hırslıydım. Elime aldığım her işi bitiriyordum. Bitirdiğim iş başına da prim alıyordum. Kısa sürede çok para kazanmaya başladım. Engin, “Sana hayranım mükemmel bir disiplinin var” deyip duruyordu. Derken beklediğim telefon geldi. Eşim İsmet, “Ben gidiyorum, çocukları alabilirsin” dedi. Hayatıma başkası girdi Mahkeme çocukların velayetini bana vermişti ama İsmet üzülmesin diye polis zoruyla almamıştım çocuklarımı. Bir gün pes edip bana vereceğini biliyordum. Zamanı gelmişti. Gidip aldım çocuklarımı. 1 yıldır görmemiştim onları. 2 gün hiç uyumadan seyrettim onları. Bu duruma Engin de sevinmişti. Bir gün, “Çocuklarını görebilir miyim?” dedi. Ben de eve davet ettim onu. Engin boşanmış bir insandı. Eşi tarafından aldatılmıştı. “Kızgınım ama ona kin beslemiyorum” derdi.