Kaan Özbek

Al sana kriz!


10 Ekim 2017 00:02

BİR kriz göstere göstere bu şekilde gelişir işte. ABD’nin çıkarlarına ters düşmeye gör; dostlukmuş, müttefiklikmiş anında çöpe atıverirler seni. Ötesi düşman ilan ederler! Daha önceleri ABD ile karşılıklı çok kriz yaşadık. Lakin bu kez daha bir derin; üstelik ABD’nin başında da savaş yanlısı bir çılgın var!
Daha seçilmeden Üçüncü Dünya Savaşı’nı patlatabilir diye yorumlanan Trump; allem edip kullem edip ABD Başkanı seçildi, işte o günden bu yana zaten çorba olan Ortadoğu daha çözümsüz daha da karmaşık bir hale geldi.
Bunlar şaşırtıcı değildi elbet. 52 şehit verdiğimiz o topraklarda bulunmamız bile baştan aşağı sorgulanmalıyken; bugün bizi bir krizin orta yerine çeken süreci bütünüyle ele almalı.
Defalarca yazdık çizdik!
Nihai hedef İsrail’in vaat edilmiş toprakları. Ve o toprakların haritası taa Nevşehir’e kadar uzanıyor. Yıllarca Kürdistan haritası diye ortaya serilen haritayla korkutulup arka plandaki bu haritayı görmezden gelmedik mi?
Büyük Ortadoğu Projesi adı altında başlatılan süreç, aslında Büyük İsrail Projesi’nin örtülü haliydi. Lakin hiçbir zaman dillendirilmedi. Ne dersiniz?
Metal Fırtına serisi gerçek mi oluyor?!
Türkiye nasıl bir batağın içine çekiliyor?
Sonucu ne olur bu işin!
Mevla’m kayıra…