Zajc'ın transferinde Michael Frey’in durumuyla paralellik!

Fenerbahçe’de en çok tartışlan isimlerden birisi Miha Zajc. Sloven futbolcu, Tolgay Arslan’ın transfer edilmesine ve Ersun Yanal’ın, ''forvet istiyorum bana Habib Diallo’yu alın...'' diye yalvarmasına rağmen transfer edildi.


15 Mart 2019 09:33

Fenerbahçe'de Ersun Yanal göreve gelince Altınordu’dan Serhat Pekmezci ve Cihan Çiloğlu’nu ''paralel'' scout olarak kulüpte görevlendirdi. 4’ü profesyonel 12’si ise amatör olmak üzere 16 scout’la çalışan Comolli ise bunun üzerine Batuhan Hakçıl’ı kendi scout ekibinin başına getirdi.


Ersun Yanal’ın scout ekibi “Ramselaar, Samatta ve Skov” isimlerini verdi. Hakçıl ise Comolli’ye, Zajc’ı üç senedir takip ettiğini anlattı. Mutlaka alınmasını tavsiye etti. Ayrıca Habib Diallo’yu önerdi.

Ersun Yanal’ın istediği; Sadık, Serdar ve Tolgay’ı alınınca Comolli; Zajc veya Diallo’dan birisini getirmek için harekete geçti. Yanal bu süreçte ''olacaksa Diallo olsun. Slimani koptu'' demesine rağmen Zajc transfer edildi.

FREY UYARILARA RAĞMEN İMZALANAN PROTOKOL YÜZÜNDEN ALINDI

Zajc’ın transferiyle ilgili sürpriz bir iddia daha ortaya çıktı… o da sezon başında Young Boys’tan alınan Michael Frey’in durumuyla paralellik!

Comolli, Frey ve menajeri ile Temmuz başında protokol imzaladı. 280 bin euro alan Frey’e 630 bin Zürih’e de 3.5 milyon Euro teklif etti.

Fakat Fenerbahçe yönetimine uyarılar geldi, “aman sakın almayın. Elinizde patlar. Menajeri Türkiye’de pek çok takıma önerdi!” Koç bu uyarıları Comolli’ye iletti. O dönemde vazgeçildi. Ama iddialara göre Frey’le ve Zürih’le imzalanan protokolde Fenerbahçe’nin transferden cayması durumunda 1 milyon Euro’luk tazminat maddesi bulunuyordu. Bu yüzden Comolli yeniden pazarlık yaptı ve 2.6 milyon Euro’ya transferi bitirdi.

ZAJC, SALİH UÇAN’IN 2 MİLYON EURO’SU YÜZÜNDEN GELDİ

Zajc’ın Fenerbahçe’ye gelmesinin nedeni ise kalitesinden çok Salih Uçan oldu. Roma’dan döndükten sonra Salih, Fenerbahçe’ye hep yük oluyordu. Geçen sezon Sion’a hem bedava gitti. Hem de maaşını Fenerbahçe ödedi. Bu sezonda da Empoli’ye hem bedelsiz kiralanmış, hem de ücretini, Fenerbahçe ödüyordu. 2 yıllık daha sözleşmesi vardı. Bu iki yılda 2 milyon euro’dan fazla bir rakamın  kasadan çıkması anlamına geliyordu. 12’nci haftadan sonra yedeğe düşen Zajc için Empoli, sarı-lacivertlilerin teklifini geri çevrilemez olarak buldu.

ZAJC İÇİN 4 MİLYON EURO MU? 6.5 MİLYON EURO MU?

Bu arada Türkiye’de F.Bahçe’nin, Zajc için 4 milyon Euro artı Salih Uçan’ın haklarını verdiği haberleri çıkarken, İtalya’da, Empoli’nin Zajc’ın bonservis karşılığında 6.5 milyon Euro aldığı belirtiliyor.

Kaynak: fotosporHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Sevcan Orhan hastane odasından paylaştı! İşte s...
EN ÇOK OKUNANLAR