Yıldırım Demirören'den Arda Turan açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, yarın A Haber ve A Spor'da ortak yayınlanacak olan Futbol Meydanı programına konuk oluyor.


10 Ağustos 2017 21:26

Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, yeni sezon öncesi A Haber ve A Spor ortak yayınında Serkan Korkmaz'ın sorularını yanıtlıyor.

Yıldırım Demirören'in konuşmalarından satır başları şu şekilde:

- Öncelikle 3 bakanımıza teşekkür ediyorum. Senelerdir yapılması gereken toplantıyı bugün yaptık. Biz bugün futboldaki şiddeti konuşmadık, spordaki şiddeti konuştuk.  Bu konuşmadan çıkan şu ki, yasalarımız yeterli. Yasaların uygulanması lazım.

-Belediye Başkanı, Valilik ve Emniyetin şehrin takımından ayrı hareket etmesi lazım.Belediye başkanları maalesef bir takımın başkanı gibi hareket ediyorlar.Bundan sonraki kupa maçlarında e-bilet uygulanacak. Süper Kupa'daki tüm biletler TC kimlik numarasıyla kesildi.

-[Fikret Orman'ın cezası]: "Kurallar belli. Ortamı gerecek beyanatlar verirseniz, yönetici olarak ceza alırsınız"

Elbette seyirci istiyoruz, seyirci gelsin. Ama 80 kişilik grupta 10 kişi küfrediyorsa 70 kişi küfredenleri sustursun.

"Biz 2024 Avrupa Şampiyonası'na adayız."

Biz 2024 Avrupa Şampiyonası'na adayız.Bu olaylar anında UEFA'nın eline geçiyor ve kullanılıyor.'

Buranın içinde provakatörler var. Bizim masum, sade, futbolu seven taraftarlarımızın bunlara izin vermemesi lazım. Türkiye bir süreçten geçiyor, FETÖ ile kavga ediyoruz. Bu süreçte bu olaylarla huzuru bozmaya çalışıyorlar.Eski Türkiye'yi, yeni Türkiye'de uygulamaya kalkmasınlar.

Futbol sahasına gelirken tabancayla, baltayla fotoğraflar var. Ya nereye geliyorsunuz? Bundan sonra deplasmana gelen taraftarlar şehirden çıkarken aranmaya başlayacak.

"Fatih Terim'le anlaşarak ayrıldık"

Fatih Terim ile önümüzdeki hafta bir araya geleceğiz. Tazminat konusunda yönetim kurulunda bir karar vereceğiz. Hocamız Fatih Terim'le konuşarak, anlaşarak ayrıldık. Tazminat için kendisiyle konuşacağız, anlaşacağız.

Eylül'de çok önemli 2 maçımız var, sonra Ekim'de var. Bu iki ayda çok önemli 4 maç oynayacağız ve şansımız var. Bu 4 maç olarak baktığımızda çalıştırdığı takımı rahatsız etmeyecekse Şenol Güneş ile görüşme talebinde bulundu. Fikret Orman'dan izin aldık, o da kabul etti. Biz de hocamızla görüştük. Hocamız da düşünmedik istediğini söyledi. Daha sonra takıma zarar verebileceğini düşündükleri için kabul etmediler. Sonrasında

Lucescu bize en yakın geldi. Şenol Hoca'dan cevap aldıktan sonra Lucescu'yu aradım. Galatasaray'dan teklif aldığını ve kabul etmediğini söyledi. Daha sonra kendisiyle görüştük, anlaştık. Lucescu'nun sözleşmesinde tazminat maddesi yok.

"Milli Takım'ın Arda'ya teknik olarak ihtiyacı var"

Biz Arda kaptanımıza idari ceza vermiştik. Süresiz kadro dışı değildi. Sonra Arda kaptanımız bıraktığını açıkladı.Sayın hocamızın söylediği gibi, Milli Takım'ın Arda'ya teknik olarak ihtiyacı var. Bundan sonra iş Arda kaptanımızda.

"Futbolda teknolojiye karşıyım"

Futbolda teknolojiye karşıyım, futbol hata oyunu. Video hakem sistemi için kulüplerimiz karar versin, ocak ayı mı sezon sonu mu diye. Biz ocak ayı için hazırız.

"Federasyonu biz yönetiriz, yönettirmem"

Türk futbolu şike sürecinden kurtarıldığında biz beceriksiz miydik? Bize beceriksiz diyorlar. Ne demek lig bitmez, her sezon bitti ligler. Ne demek federasyonu, hakemleri baskı altına almaya kalkmak. Federasyonu biz yönetiriz, yönettirmem!


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Karamollaoğlu: Adalet olmadan bu ülkeye para ge...
EN ÇOK OKUNANLAR