Yeni Zelanda’daki terör saldırısına dev tepki

Yeni Zelanda’da Cuma namazı eda edilirken yapılan iki farklı camiye yapılan terörist saldırı sonrasında yaşanan katliam tüm dünyadaki müslümanları ayaklandırdı…


15 Mart 2019 16:18

Nedeni ise terör saldırısı için BBC ve The Guardian gibi dünyaca popüler medya kuruluşlarının “silahlı saldırı” ifadelerini kullanması oldu.

Yine pek çok batılı medya kuruluşu terör saldırısını düzenleyen kişiye terörist dememek için çaba göstererek, “deli” olduğunu ispat etme yarışına girdi.

Yaşanan katliam sonrasında sadece müslümanlar değil; latinler ve siyahilerde isyan etti. Bir Latin saldırı düzenlerse “duvar inşaa edelim”, Müslüman yaparsa “yasaklayalım”, siyahi yaparsa “siyah terör” diyen batılıların, beyaz bir katil olduğunda, “kendimizi sorgulamalıyz. Neden acaba” diye sordukları hatırlatıldı.

Bazı olası terörist hesaplardan ise cami katliamlarını kutlayan mesajların atılması dikkat çekti. Dünyadaki müslümanlar bu hesaplara dikkat çekerek, sosyal medya üzerinde suç duyusunda bulundu.

Şimdi dünyadaki müslüman topluluklar, Fransa’daki Charlie Hebdo katliamı sonrasında cenazalere katılmak için toplanan dünyanın önemli devlet başkanlarının Yeni Zelanda için toplanmasını bekliyor.

Camilerin kapatıldığı Yeni Zelanda’da müslüman cemaat, camilerin önünde vakit namazlarını eda etmeye başladı.

Katliamla ilgili yeni yeni fotoğraflarda gündeme düşmeye başladı.

Batı dünyasında hala aklı başında insanların kaldığını gösteren ve af dileyen ve özür dileyen pek çok insanda bulunuyor.Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Tapu dairesinden çıkan vatandaşlara kapkaç yapa...
EN ÇOK OKUNANLAR