WikiLeaks’i sızdıran adam Vogue’a kapak oldu

ABD'nin milyonlarca gizli yazışmasını ifşa eden WikiLeaks'e belgeleri temin eden ve hapiste cinsiyet değiştiren eski asker Chelsea Manning, dünyaca ünlü moda dergisi Vogue'a kapak oluyor.


11 Ağustos 2017 11:12

Belgeleri sızdırdıktan sonra yaptığını itiraf eden ve tutuklanan Manning, hapishanede cinsiyet değiştirme ameliyatı geçirmişti. Bradley Manning olarak dünyaya gelen eski asker, hapishaneden Chelsea Manning olarak çıkmıştı. Manning, tamamen yeni kimliğiyle kamuoyunun karşısına çıkarken önceki gün sosyal medya platformu Instagram’da paylaştığı bir fotoğraf dikkatleri üzerine çekti.

Dünyaca ünlü moda dergisi Vogue’un Amerika edisyonunu ve ünlülerin fotoğrafçısı Annie Leibovitz’i de fotoğrafta paylaşan Manning, 1950’lerin tasarımına sahip geleneksel bir mayoyla çekilen fotoğrafını yükledi. Manning, “Sanırım özgürlük böyle bir şey” mesajını da fotoğrafın altına yazdı.

Derginin Eylül sayısında kapağa çıkacağını duyuran 29 yaşındaki Manning, 2013’te 35 yıl hapis cezası almıştı. Fakat Obama, geçtiğimiz yıl görevi bırakmadan önce Manning’i affetmişti.

Kaynak: Sözcü


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Devlet Bahçeli’den Alaattin Çakıcı’ya hastanede...
EN ÇOK OKUNANLAR