Vegan aktivistlerinden Kadıköy’de bikinili eylem

Dünya’nın bir çok ülkesinde eylem yapan Vegan aktivistleri Türkiye’de Kadıköy Boğa Heykelinin Önünde çıplak bir şekilde vatandaşların şaşkın bakışları arasında eylem yaptı. Vatandaşlara "Et yemeyin "diyen aktivistler polisin uyarısıyla eylemine son verdi.


17 Ağustos 2017 15:51

Hayvan hakları için yaptıkları ilginç eylemlerle isimlerini duyuran  PETA (Hayvanlara Etik Muamele İçin Mücadele Edenler) üyesi ABD’li 2 kadın, Kadıköy’de bikinili eylem yaptı. Yeşil bornoz ve şemsiyeleriyle Kadıköy Boğa Meydanı’na gelen ikili daha sonra bornozlarını çıkarttı.

Bikinilerine marul takan PETA üyesi vegan kadınlar, hayvansal hiçbir ürün tüketilmemesi çağrısında bulundu. 8 ülkeyi kapsayan bir seyahate çıktıklarını ve Rusya’nın başkenti Moskova’dan İstanbul’a geldiklerini belirten Ashley Bryne ve Mysti Lee, yoğun yağmura rağmen eylemlerini sürdürdü.

Kadınlar ellerinde Türkçe ve İngilizce olarak ” Taze bir başlangıç yapın vegan olun” yazılı dövizleri taşıdılar. Newyork’ta yaşadığını belirten Byrne, “Biz burada insanlar vejetaryen olsunlar, et yemesinler diye konuşmaya geldik. İnsanların, hayvanlara şefkatlerini göstermelerini istiyoruz. İnsanları et yerine sebze yemeye çağırıyoruz. Herkesi vegan olmaya davet ediyoruz. Onlara koyun, dana, tavuk ya da balık yemeden de yaşanabileceğini anlatıyoruz” dedi.

Bu sırada çevrede toplananların cep telefonlarıyla görüntü ve fotoğraf çektiği görüldü. Rusya’da başladıkları ve 8 ülkeyi kapsayan ‘Veganlığa Davet’ turunu Türkiye’de tamamladıklarını söyleyen iki genç kadın, polisin ikazı üzerine eylemlerini sonlandırdı. Kadınlar polisin ricası üzerine gazetecilerin yardımıyla taksiye binerek kaldıkları otele gittiler.

 

Kaynak: İHA - DHA


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Hilal coştu tepki yağdı
EN ÇOK OKUNANLAR