Kaan Özbek

Vakit tamam…


24 Haziran 2018 02:49

İŞTE geldi çattı 24 Haziran. Vakit tamam. Vakit sandık başına geçip vatandaşlık görevini icra etmekte. Dürüst, şaibesiz bir seçim olmasını diliyorum. Herkesin attığı oyun karşılığını görmesini diliyorum. Ama herkesin sandık başına gitmesini de istiyorum.
Çünkü hafife alınacak bir şey değil bu seçim. Ülkenin belki de Cumhuriyet tarihinden bu yana en kritik seçimi. Ülkenin kader tayini.
Kimsenin tercihine, siyasi görüşüne, liderine lafım yok. Herkes kendi inandığı doğrular çerçevesinde yaşıyor. Ama hep derim ya sana göre doğru olan yan komşuna göre baştan aşağı yanlış olabilir.
Komşunla hır gür içinde mi yaşayacaksın; elbet onun doğrularına saygı duymayı öğreneceksin. Ya da sen yahut o pılını pırtısını toplayıp taşınacak.
Mümkün mü?
Birlikte yaşamanın erdemine erişeceksin ki; bizim ülke olarak bu konuda daha bin fırın ekmek yemememiz gerektiği aşikar.
Sırf muhalefet diye pataklananlar, afişleri yırtılanlar…
Başka ülkelerde de olur böyle şeyler elbet ama herkes tarafından kınanır. Bizde hemen çıkar birkaç ortak düşünceli bu tür linçleri hem teşvik eder hem de alkışlar.
Şimdi hepsini bir kenara bırakma vakti.
Gidip oyumuzu atacağız, oyumuza sahip çıkacağız.
O gün bugün, vakit tamam…