Ünlülerin kalça pozunun nedeni ortaya çıktı

Kim Kardashian, Jennifer Lopez, Rihanna, Beyonce... Pek çok yıldız kırmızı halıda kalçalarını geriye iterek poz vermeyi hiçbir zaman ihmal etmiyor. Peki bu meşhur kalça pozunun nedeni ne? Uzmanlar araştırdı.


13 Kasım 2017 12:57

Yeni bir araştırmaya göre erkekler kavisli kalçalardan hoşlanıyor. Çünkü kalçayı geriye doğru itmek, kadının cinsel anlamda arzulu olduğuna dair ipucu veriyor.

Kim Kardashian, Rihanna ve Jennifer Lopez gibi pek çok yıldız kırmızı halıda kalçasını çıkararak poz veriyor. Kalçalarına olan güvenleri su götürmez bir gerçek ancak bu pozun arkasında başka bir neden daha var. Kavisli bir kalça duruşu hem erkeklere hem de kadınlara seksi geliyor.

Daha önce yapılan bir araştırma, kadınların kalçalarını geriye itmesinin çiftleşmeye hazır oldukları sinyalini verdiğini ortaya çıkarmıştı. Yeni araştırmaya göre ise bu poz kadının cinselliğe olan ilgisini anlattığı için çekici geliyor.

Araştırmanın baş yazarı, Minho Üniversitesi profesörü Farid Pazhoohi, "Bu, kadınların neden yüksek toğuklu giydiğini ve topuklu ayakkabının neden bir kadının çekiciliğini arttırdığını da açıklıyor. Kıvrım arttıkça seksapel algısı da artıyor." diye konuştu. Araştırmacılar kadınların, içgüdüsel olarak, çiftleşmek istediklerini belli etmek için böyle bir davranış geliştirdiklerini düşünüyor.

 

Kaynak: Pembenar - Milliyet


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Dünya Kupası muhabiri canlı yayında cinsel sald...
EN ÇOK OKUNANLAR