Uludağ'da kayak sezonu açıldı, vatandaşlar pistlere akın etti

Kış turizminin en önemli kış turizmi merkezi olan Uludağ'da sezon başladı. Her yıl milyonlarca turisti ağırlayan Uludağ yeni sezona "Merhaba" dedi.


14 Aralık 2018 17:49

Kış turizminin göz bebeği Uludağ'da 4 günlük yoğun kar yağışı ve tipinin ardından pistlerde kar kalınlığı yükseldi. Bugün itibari ile pistler kayakçılar için hazırlandı. Kayın, kestane, gürgen, meşe ve karaağaç gibi ağaçları ve uzun pistleriyle öne çıkan 2 bin 543 rakımlı Uludağ'da kayak tutkunları nisan ayı sonuna kadar kayak yapabilecek. Sezonun açılmasını fırsat bilen tatilciler, Uludağ'a akın ederek, pistlerde kayak ve snowboard yapıp, kar topu oynadı. Kar kalınlığının 47 santime yükselmesi ve sezonun açılması Uludağ'da bulunan işletmecileri de sevindirdi.

Uludağ 1. bölgede kayak öğretmenliği yapan ve kafe işleten Selim Adıyaman, sezonun açılmasıyla işlerinin hareketlendiğini söyledi. Adıyaman, "Kar kalınlığının kayak için yeterli seviyede. Bu sene çok güzel kar yağıyor. Yeterli bir kar sevisine ulaştık. Sezon açılışının ilk günü insanlar akın ettiler. Hava kayağa el verişli bir durumda. Kayakçının rahatlıkla kayması için hazırlıklar tamamlanmış. Tatilcilerin otellere girişleri de başladı. Yarından itibaren dolu bir sezon geçireceğiz" dedi.

Kaynak: İha

loading...


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Vedat Milor: En sevdiğim tatlı eşimin dudakları
EN ÇOK OKUNANLAR