Şevket Arslan

UEFA, yeni Avrupa Ligi için Galatasaray'ı da düşünüyor


12 Eylül 2018 14:04

UEFA yeni dönemde yeni bir kupa organizasyonu üzerinde çalışıyor. Bu kupanın formatının en büyük özelliği ise dışarı sızan bilgilere göre lig maçları şeklinde oynanacak olması.

UEFA bu ligle ilgili olarak Türkiye’den sadece Galatasaray’la dirsek temasında ve karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuyor. İlk dedikodular ise basketboldaki Euroleague tarzı bir organizasyon olacak. 24 veya 32 takımdan oluşan bir lig olacak. Türkiye’den sadece Galatasaray davet edilecek.

Fenerbahçe'ye Dortmund modeli mi gelecek?

Fenerbahçe taraftarlarından Başkan Ali Koç’a sürpriz bir teklif geldi...

Taraftarlar kale arkalarındaki koltukları kaldırıp yerlerine tahtalar koyma teklifini yaptı. Koç’a ilk etapta UEFA'nın kuralları gereği bunun olamayacağı söylendi. Fakat bu imkansız da değil.

Dortmund stadı bu şekilde. Orada insanlar oturmuyor. Maçı ayakta izliyor. Bu sayede Dortmund tribünleri dünyanın en iyisi. O tribüne kombine almak da dünyanın en lüksek restoranında yemek yemekten bile zor. Çünkü o tribünden kombinesi olan ölmediği sürece kombinesinden vazgeçmiyor.

Bu konu şu anda düşünme aşamasında ama Koç’un ilk etapta sıcak baktığı konular listesine girdi. Araştırma yapılmasına devam kararı alındı.

Quaresma, futbolu bırakınca Beşiktaş'ta scout şefi olacak

Ricardo Quaresma, Beşiktaş'ta herkesin gözdesi... Portekizli oyuncu 40 yaşına kadar oynamak istiyor. Q7'nin hayallerinden birisi de Beşiktaş için çalışmak. Başkan Fikret Orman için zaman zaman bu fikrini açan Q7, antrenörlükten çok daha farklı görevler hayal ediyor. Her konuşmasında Başkan Orman'a yeni oyuncuları anlatan Q7 için en ideal görev ise scout ekibinin başı olarak görülüyor.

Alisson: Galatasaray'a gitme ihtimalim vardı

65 milyon Euro’ya Liverpool’a giden Alisson’un 2015-16 sezonunda Galatasaray’ın kapısından döndüğü ortaya çıktı. O dönemde Galatasaray, Dragowski ve Rajkovic'e teklif götürürken, Taffarel’in Alisson’a teklif yaptığı bildirildi.

Super Esportes'e verdiği röportajda Brezilyalı kaleci, ''babam ve abilerimin de idolü Taffarel'le çalışmaktan gurur duyuyorum. Ondan çok şey öğrendim. Öğreniyorum da… başarımda çok büyük payı var. Onunla beraber Galatasaray'da çalışma ihtimalim de vardı. Olmadı. Bana hep, ‘sürekli çalışırsan sınıf atlarsın, dünya çapında bir kaleci olursun’ diyordu” sözlerini kullandı.

Fenerbahçe'nin beklentisi Dubai

Fenerbahçe; Giuliano ve Josef’i transferin son günü Suudi Arabistan’a sattı… şimdi beklenti 10 Ekim’de bitecek Birleşik Arap Emirlikleri ligi takımlarının kapıya gelmesi.  Fakat BAE takımları 11 Temmuz’da başlayan  transfer döneminde şu ana kadar alış yerine satışı tercih etmiş durumda. Buna rağmen Fenerbahçe; Dirar, Valbuena ve Soldado’yu satmak için Dubai ekiplerinden gelecek teklifleri bekliyor.

Burak Yılmaz'ın kaptanlığı alındı

Trabzonspor, başarılı futbolcu Burak Yılmaz'ın takım kaptanı sorumluluklarını taşımadığı gerekçesiyle yönetim kurulu kararıyla bu görevden alındığını açıkladı.

Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas, ''Bu akşam gerçekleşen haftalık olağan yönetim kurulu toplantımızda Trabzonspor Kaptanının hem futbolcu arkadaşlarına, hem de yeni nesil genç Trabzonsporlulara örnek olması gerektiğinden hareketle, profesyonel futbolcu Burak Yılmaz'dan kaptanlık görevinin alınmasına oy birliğiyle karar verilmiştir” dedi.

Fatih Terim'in sürpriz Emre Akbaba kararı

Emre Akbaba’nın İsveç karşısında attığı 2 gol Fatih Terim’in yüzünü güldürdü… 6 numara oynayan Mehmet Topal’ın yerine giren ve son 30 dakika modern 8 numara gibi oynayarak takımı rahatlatan Emre’ye tebrik mesajı gönderdi. Yeni sisteminde de Ndiaye’yi 10, Fernando’yu 6 numara Emre’yi ise box-to-box 8 numara oynatmayı planlayan Terim, hem Oğuzhan’ı hem Cenk’i beraber oynadığı sürelerde de Hakan ile Yunus’u rahatlatan Emre’nin 8 numaradaki performansını çok beğendi.

loading...