'Türk futbolunun içine edenlerden biri ve en büyüğü Aziz Yıldırım'dır'

Ahmet Çakar gündemi Beyaz TV'de değerlendirdi!


20 Mart 2018 00:30

Ahmet Çakar'ın açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

"Fenerbahçe'deki iktidar savaşı geri dönüşü olmayan bir yol alıyor"

"Ali Koç, Aziz Yıldırım mücadelesi diyelim, iki üç gündür izliyorum manasız açıklamalar, yönetim dışındaki adamların yaptıkları illegal açıklamalar Fenerbahçe'deki iktidar savaşı geri dönüşü olmayan bir yol alıyor. Bu çok tehlikeli. "

"Samsunspor'un penaltısı verilmedi"

"Samsunspor maçında bir penaltı verilmedi. Evde yaslanmış maçı izliyorum, yakın çekim falan o kaleciye bak Samaras'a nasıl faul yaptı. Hakem oynadı dedi. Samsunspor'un lehine verilmedi penaltı."

"Fenerbahçe'nin iki penaltısı verilmedi"

"Bana göre Fenerbahçe'nin iki penaltısı verilmedi. Bu işin şikayet edeceği mahkemesi yok. Bu işin hatalarını minimize edecek bir sistem var. Sistem şu: VAR (Video Yardımcı Hakem) yani. Video'nun başında o anda Serdar Aziz itip düşürdüğü an video hakemler bakacak diyecekler ki Bülent Yıldırım maçı durdur. Bunu mesela, İtalya'da Hollanda'da, Almanya'da görüyoruz. "

"VAR'ın devreye girmesi gerekiyor"

"Bakıcak iki yol var; ya yardımcı hakem racon kesecek ya da pozisyonun yanına git video yardımcı hakem uygulamasına bak bakalım kararı ne vereceksin.

İkinci penaltıda, Fernandao'nun bileğe basmada dakika 47 tartışmasız kırmızı kart. O anda VAR devreye girecek. Hakem sarı kart verdiyse dur! "

"Aziz Yıldırım haklı gibi görünse de hakem odaları basan o, hakemlere bağıran o ...."

"Aziz Yıldırım bu açıklamalarda haklı gibi görünse de, şu son 20 yıla baktığımızda hakem odalarını basan sen, veya hakem odalarını tekmeleyen sen, veya koridorlarda hakemlere bağıran sen Özgür Yankaya için bu adam bir daha bu stata gelemeyecek diyen sen, hakkaten Özgür Yankaya 3 senedir Kadıköy'de maç yönetemiyor. Edirne'li bir çocuktur bu. Aslında Aziz Yıldırım ve onun gibi kulüp başkanları hakemleri dejanere ettiler. "

"MHK'leri yıldırdınız, birçok basın mensubunu etki altına aldınız"

"Hakemleri 20 yıldır, 10-15 yıldır korkaklık yarattılar. Türk hakemi cesur değil kardeşim. Sorumluluk onun ve onun gibi zihniyetin. Hepimizi yıldırmaya kalktınız. Gücünüz yetse yorumcularıda yıldıracaktınız mahkemelerle, şunlarla, bunlarla. Bunu sadece Aziz Yıldırım için konuşmuyorum birçok kulüp başkanı için konuşuyorum. Hakemleri yıldırdınız, zaman zaman MHK'leri yıldırdınız, birçok basın mensubunu etki altına aldınız, gücünüz yetse bizleri bile Türk hakemleri gibi yapacaktınız. "

"Aziz Yıldırım beni en az 5 kere mahkemeye vermiştir."

"Sizden izin almadan konuşmayan, ne ekersen onu biçersin Aziz başkan. Tekrar söylüyorum: Aziz Yıldırım Türk futbolunu özellikle son 10 sene içerisinde hakemlere, Türk spor medyasına, federasyona yapmış olduğu kısmi sert, kısmi mobing uygulayarak, kısmi tehditkar açıklamalarla, hafızanızı yoklayın, bize daldığını hatırlarım, beni en az 5 kere mahkemeye vermiştir. Ben hakaret ediyorum ama kötü niyetli bir insan değilim. "

"Türk futbolunun içine edenlerden biri ve en büyüğü Aziz Yıldırım'dır."

"15 yılda 10 yılda artarak şiddetle, Türk futbolunu sabote eden, Türk futbolunun içine nifak tohumları atan, Türk futbolunun içine edenlerden biri ve en büyüğü Aziz Yıldırım'dır. Hiç bana hikaye anlatmasın. Bizleri bu hale, hakemleri bu hale komiteleri bu hale gelmesinde biz agresifleşiyoruz, hakemlerin korkmasında, federasyonlar susmak zorunda kalıyor. Sensin kardeşim. Aldığın cezaları toplasak müebbet yiyeceksin sportif anlamda. Hak mahrumiyeti, hak mahrumiyeti işte toplasan ne kadar yapar bilmiyorum. O yüzden kimse kimseye hikaye anlatmasın. Türk hakemlerinin de, Federasyonu'nda bu hale gelmesinin tek sebebi Aziz Yıldırım'dır. "

loading...

Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Francesca Cipriani kalçasını büyüttü
EN ÇOK OKUNANLAR