Trump'tan Kuzey Kore çıkışı: Nükleer silah kullanmaya hazırız

Japonya Başbakanı Abe ile telefonda Kuzey Kore gerilimini görüşen ABD Başkanı Trump, Kuzey Kore'ye karşı nükleer silah kullanmaya hazır olduklarını söyledi.


04 Eylül 2017 17:20

Kuzey  Kore'nin nükleer denemesinin ardından gerilim tırmanmaya devam ediyor.  Japonya Başbakanı Abe ile konuşan Trump, " ABD geleneksel ve nükleer imkanlarını korumaya hazır" ifadelerini kullandı.

JAPONYA BAŞBAKANI İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜ

ABD Başkanı  Donald Trump,  Kuzey Kore'nin dünyayı ayağa kaldıran hidrojen bombası denemesinin ardından sert açıklamalar yapmaya devam ediyor.

Trump,  Japonya Başbakanı Şinzo Abe ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.  Beyaz Saray'dan yapılan açıklamaya göre Trump  ABD'nin topraklarını ve müttefiklerini tüm diplomatik önlemlerle geleneksel ve nükleer imkanları kullanarak koruma yükümlülüğünü teyit etti" dendi.

''YENİ BİR FÜZE DENEMESİNE HAZIRLANIYORLAR''

Dün 6.3 büyüklüğünde depreme sebep olan hidrojen bombası denemesinin ardından  Güney Kore,  Kuzey Kore'nin yeni bir füze testine hazırlandığına dair işaretler tespit ettiklerini bildirmişti. Bakanlık yetkilisi Chang Kyung-soo, sıradaki füze denemesinin 'kıtalararası balistik füze' olabileceğini düşündüklerini söylemişti.

Güney  Kore Savunma Bakanı bir açıklama yaparak, "Artık konuşmak yerine askeri karşılık vermenin zamanı geldi" ifadelerini kullanmıştı.

ABD Savunma Bakanı Mattis, "ABD'ye veya müttefiklerimize yönelik tehdit olursa çok sert askeri karşılık vereceğiz" demişti.


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Süper anne Doutzen Kroes
EN ÇOK OKUNANLAR