Trump’ın tehditleri vız geldi eşcinseller ABD’ye tırmanıyor

ABD Başkanı Donald Trump’ın tüm tehditlerine rağmen gayler, eşcinseller ve LBTG üyelerinden oluşan ilk göç kervanı Meksika’nın, ABD sınırına ulaştı.


14 Kasım 2018 19:01

Bölgede konuşlanan ABD askerlerinin tüm tehditlerine rağmen eşcinsellerden oluşan göçmenler plajı üzerindeki metal panellere tırmandı. ABD Savunma Bakanlığı Sekreteri James Mattis acil olarak bölgeye hareket etti.

Ülkelerinde yaşadıkları eziyetten kaçarak cinselliklerini daha rahat yaşamak ve daha iyi eğitim ve daha iyi bir yaşam için Orta Amerika’dan yola çıkan göç kervanlarından ilki, ABD-Meksika sınırına ulaştı. Eşcinsellerden oluşan ilk grup ABD ile Meksika’yı bölen metal panellere tırmanarak Trump’a meydan okudu.

Eşcinsellerin oluşturduğu bu ilk kervan 13 Ekim'de Honduras'ın San Pedro Sula bölgesinden yola çıkmıştı. Tijuana'ya ulaşan kervan, ABD makamlarından iltica talebinde bulunacak.

Bu arada ABD Savunma Bakanlığı Sekreteri James Mattis henüz ülkeye giriş yapmamış göçmenlerin girişini engellemekle görevli olan askerleri denetlemek için Meksika sınırına gidiyor.

Kaynak: Gazetesok.comHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Eğlenceli düğün
EN ÇOK OKUNANLAR