Şevket Arslan

Transferde bomba patlıyor!.. Sürpriz teklif


13 Ağustos 2017 12:25

Vida'ya teklif yapıldı! bedava gelecek

Domagoj Vida gelirse artık “bedava” gelecek. Daha önce Aboubakar için, “sözleşmesi bir sezon sonra bitecek oyuncuya çok para ödemem” diyen Başkan Fikret Orman, sözleşmesinin son 4 ayındaki Vida için hiç bonservis ödemeyi düşünmüyor. Orman, 2 milyon euro imza parası ve 2.2 milyon euro maaş ile Hırvat stopere 3 yıllık teklif yaptı. Vida teklifi kabul ederse Ocak ayından itibaren siyah-beyazlı formayı giyecek.

Bu arada geçen hafta Umut Güner’in Vida için Dinamo’yu ikna etmek üzere 5 Ağutstos’ta Kiev’e gittiği iddia edildi. Vida’nın sözleşme yenilemediği için Ocak ayında bedelsiz olarak takımdan ayrılma ihtimali üzerine Dinamo’nun, Beşiktaş’a Vida için görüşme izni verdiği belirtildi. 

Galatasaray'dan Fenerbahçe'ye Emre Mor çalımı

Fenerbahçe ve Inter’in kiralama teklifi yaptığı Emre Mor için Dortmund’un kapısı satın alma teklifi ile çalındı. Alman ekibine 8+2 milyon euro teklif edildi. İşin ilginç yanı ise Alman ekibine yapılan teklifte Fenerbahçe’nin UEFA ile anlaşmasın hatırlatıldı.

Ezeli rakiplerininin gelecek sezon için teklif ettikleri 2 milyon euro’yu ödemelerinin imkansız olduğu hatırlatıdı. Emre’yi satmaya sıcak bakmasa da Dortmund, Galatasaray’ın teklifi karşısında fikir değiştirme aşamasına geldi. 

Son aday Kaan Ayhan

Son olarak çok yönlü Gary Medel’i İstanbul’a getiren Beşiktaş yönetiminin yeni hamlesi ise Kaan Ayhan oldu.

Fatih Terim’in gözdelerinden olan milli futbolcunun da hem stoper hem de ön libero oynamasından yararlanmak isteyen siyah-beyazlı yönetim ayrıca yükselen yaş ortalamasını da dengelemek için Kaan’a yöneldi. 

Demba Ba son yabancı olabilir!

Beşiktaş kalan son yabancı kontenjanı ise Demba Ba’dan gelecek raporlara göre şekillenecek… ya Senegalli golcü transfer edilecek. Ya da kontenjan, Ocak ayına kadar teklifi kabul etmesi durumunda Vida için boş tutulacak. Ba’nın geçen sezon uzun süre hazır olamaması ve yaşının da geçkin olması ise iki büyük dezavantaj. 

Giulaino transferindeki menajer konuştu! Ceza kapıda!

Menajer Yasin Turan, "Zenit bize Fenerbahçe'den bahsetmedi. Giulaino Trabzonspor'u istiyor dendi ve yetkiler verildi. Trabzonspor yasa dışı hareket yapmadı. Zenit'le görüştü ve evrakları imzaladı. Burada sıkıntıyı Zenit yaşayacaktır. Zenit iki takımla görüştü. Zenit'le ilk görüşmeyi kim yaptı bilmiyorum. Çocuk direkt bize, "Trabzonspor'u istiyorum" dedi. Zenit'e Fenerbahçe ve Trabzonspor dışında teklif gelmiş olabilir. Zenit'ten bize, "Trabzonspor ile görüşün" dendi. Oyuncu belki iki takımda da forma giyemiyebilir. Fenerbahçe ön protokol imzaladı. Fakat bunlar gerçek evraklar değil. Zenit resmi sayfasından açıklama geldi. "Giulaino transferinde Fenerbahçe'yle anlaştık" diye. Trabzonspor ile hukuksal süreç devam edecek. Zenit ceza alabilir. Hakan Çalhanoğlu gibi mi olabilir bilemiyoruz" (foto: Giulaino fenerbahçe)