Şevket Arslan

Trabzonspor'a yerli başkan adayı


14 Mart 2018 17:33

Trabzonspor'da Yusuf Ziya Yılmaz kulislerde ''yerli başkan adayı'' olarak öne çıktı. Hatta gıyabında listesi bile oluşturuluyor. Yılmaz’ın listesindeki isimler arasında Erol Tuna (yönetime girmeyecek Yılmaz’a destek verecek), Alpaslan Özdemir, Hasan Kandaz ve Mehmet Ongan’ın olacağı konuşuluyor. Bu üç isim Yılmaz’ın listesinin omurgası olacak.

Aydın ve Hacıosmanoğlu neden bekliyor?

Adı kulislerde başkan adayı olarak geçen Nevzat Aydın ile bir önceki dönemin başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, önümüzdeki hafta Nisan kongresinde alacakları tavrı ve pozisyonu belirleyecek. Her iki isim de yaptığı açıklamada, ''bir hafta bekleyelim. Hele bir ortam sakinleşsin'' yorumunu yaptı. İkilinin kulübün resmi ve gayri resmi ödemeleri konusunda net bilgiye sahip olmak istedikleri için adaylık konusunda bekledikleri bildirildi.

İbrahim Hacıosmanoğlu 400 milyon ile mi geliyor?

Trabzonspor'da eski Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, kamuoyunda ''400 milyon nakit ile geliyor'' iddialarına sert çıktı. Hacıosmanoğlu, ''Bu tür iddialarla kamuoyunda gündeme gelmeyene çalışanlar, bizim üzerimizden kamuoyu yaratmaya çalışanlar bilsin ki biz Trabzonspor’un menfaati için ne gerekiyorsa onu yaparız. Bizim tek amacımız var o da Trabzonspor’u kurtarmaktır. Başka bir amacımız yoktur'' ifadelerini kullandı.

Aziz Yıldırım'dan bomba transfer

Hafta sonunda derbi var ama Fenerbahçe’de Haziran başında yapılacak olan kongrenin çalışmaları da tam gaz devam ediyor... herkes Ali Koç’un yönetim kurulu listesi üzerinde fikir yürütürken, Aziz Yıldırım ise daha göze çarpan hamleler yapmaya devam ediyor...

Daha önceki yönetimlerde beraber çalıştığı Nihat Özdemir ve Abdullah Kiğılı ile temaslarda bulunan Aziz Yıldırım, gazeteci Uğur Dündar’dan sonra Ertuğrul Özkök’ü de kulüp sözcüsü yaparak ''patronların'' istemediği Mahmut Uslu’yu dinlendirmek amacında.

Hamdi Akın, Selim Koray, Recep Tanrıverdi, Mehmet Torun, Dursun Ekşioğlu, Engin Keçeli, Mehmet Okay, Erkan Güral gibi isimleri yönetimine almak için uğraşan Yıldırım’ın hedeflerinden birisinin de eski dışişleri bakanı Şükrü Sina Gürel olduğu konuşuluyor. Çok iyi bir Fenerbahçeli olan ve Aziz Yıldırım’la defalarca maç izleyen Gürel’in vereceği cevabın kongrede belirleyici noktaların birisi olacağı konuşulmaya başlandı.

Fatih Terim'e göre derbinin anahtarını sakin kalmak

Derbide Fenerbahçe'ye konuk olacak Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim derbinin anahtarını sakin kalmak olarak belirledi.

Oyuncuları ile sürekli bu konuda konuşmalar yapan tecrübeli teknik adam, rakip oyuncuların ve taraftarlarının hakemi etki altına almak için yapacakları agresif hareketler karşısında sakinliklerini korumalarını istedi. Fenerbahçe'nin kazanmaya şartlanması nedeniyle maça seyircisinin de desteğiyle baskı kurarak başlayacağını belirtti. Sakin olup, topa hakim olunması halinde rakip yarı alanda yeterli boşluklar bulunacağının üzerinde durdu.

Simülasyonu Terim'e ''yüzde 58 kazanacaksınız'' dedi

Fatih Terim bir öğrenci gibi derbiyi çalışıyor. Fenerbahçe’nin, Aykut Kocaman döneminde oynadığı tüm maçları defalarca izleyen Fatih Terim ve yardımcıları, İngiltere'den getirilen simülasyon programı ile derbiyi sürekli olarak sanal ortamda oynuyor. Simülasyon programında çıkan sonuçlar ise derbide Galatasaray’ın galibiyet oranını yüzde 58 olarak veriyor.

Brezilya'da herkes Talisca'yı konuşuyor

Şenol Güneş’le yıldız haline gelen Anderson Talisca’nın milli takıma çağrılması ve Beşiktaş’ın Talisca giderse diyerek yedekte beklettiği Lucas Paqueta’nın milli takıma davet edilmemesi Brezilya’da günün konusu oldu.

45 milyon resmi kayıtlı taraftarıyla dünyanın en fazla taraftarı olan kulübü Flamengo’nun taraftarları Brezilya Milli Takımı’nın hocası Tite’yi, Paqueta’yı sadece Rio doğumlu olduğu için milli takıma davet etmediğini iddia ettiler.

Talisca’yı savunanlar ise, ''Talisca’nın milli takıma alınmasını sorgulayan geri zekalıdır'' şeklinde yorumlar yaptılar.

Adriano ve Marcelo'dan hem Talisca'ya hem de Güneş'e övgü

Brezilya’da çok az tanınan Anderson Talisca’nın milli takıma davet edilmesi üzerine tüm ülke basını sambacı hakkında bilgi toplamaya çalışıyor... herkesin merak ettiği ise Talisca’nın katettiği mesafe. Takım arkadaşı Adriano ve Marcelo’dan bilgi alınırken ilginç detaylar dikkat çekti.

Adriano, ''ailesi ile vakit geçiren, çok çalışan, yetenekli... en önemlisi doğru teknik direktörle çalışan bir çocuk. Birkaç yaş daha genç olsam ben de bugün Seleçao’da olabilirdim... öyle bir teknik adamımız var'' dedi.

Marcelo ise, ''bir sezon oynama fırsatı buldum. Neşeli, hevesli, geleceğe dair umutları olan, gece kulüplerinde gezmek yerine eşi ve çocuklarıyla zaman geçiren bir oyuncu. Çalıştığım en iyi teknik direktörle çalışması da avantajı'' ifadeleriyle Talisca için övgüyü Şenol Güneş’e yöneltti.

Anderson Talisca golcülüğünün ödülünü aldı

Bu sezon Avrupa'nın beş büyük ligi ve Süper Lig'de forma giyen Brezilyalılar arasında tüm kupalarda en fazla gole katkı yapan orta sahalar sıralamasında Anderson Talisca 36 maçta attığı 20 golle Coutinho’nun ensesinde. Barça’ya transfer olan sambacı 31 maçta 24 gol atarken Willian ise 44 maçta 20 gol buldu.