TMSF`ye devredilen Boydak Holding`de toplu sözleşme sevinci

Öz Ağaç-İş Sendikası ile Boydak Holding arasında 10 bin işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.


02 Mart 2017 11:27

Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Öz Ağaç-İş Sendikası ile  TMSF'ye devredilen Boydak Holding arasında 10 bin işçiyi kapsayan toplu iş  sözleşmesi imzalandı.

Öz Ağaç-İş Sendikası Genel Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamaya  göre, 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası TMSF'ye devredilen en büyük holding  olan Boydak Holding ile mobilya sektöründe örgütlü Öz Ağaç-İş Sendikası arasında  gerçekleşen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sona erdi.

İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile ücretlerde tavanı yüzde 14, sosyal  haklarla birlikte ortalama yüzde 15 zam oranında anlaşıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Öz Ağaç-İş Sendikası Genel Başkan  Vekili Tuncay Dolu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın direktifleri  doğrultusunda devlete emanet edilen Boydak Holding'i daha ileri taşımak için TMSF  yetkililerinden oluşan Boydak Holding Yönetim Kurulu ile işçiler adına  kazanımlarla dolu bir toplu iş sözleşmesi yaptıklarını belirtti.

"Boydak Holding işçisi rahat olsun." ifadelerini  kullanan Dolu,  şunları kaydetti:

"Ülkemize mal olmuş milli servet gözüyle baktığımız işletmelerimiz ve  markalarımızı daha iyi günler bekliyor. Toplu iş sözleşmesi sürecinde, bizden  işletmelerimizin yaşatılması için  desteğini esirgemeyen başta sayın  Cumhurbaşkanı'mız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Başbakan Yardımcımız Nurettin  Canikli, TMSF Başkanımız Şakir Ercan Gül, Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı  Yılmaz Şener, Hak-İş Genel Başkanımız sayın Mahmut Aslan'a teşekkür ediyoruz.  İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile Boydak çalışanları rahat bir nefes alırken,  yapılan anlaşma TMSF'ye devredilen şirketler ile yapılan en büyük toplu iş  sözleşmesi olarak da büyük önem taşıyor."


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Tokyo'yu gölgede bırakan güzel: Alison Parker! ...
EN ÇOK OKUNANLAR