Tara Lynn, 36 yaşında 'çaylak' oldu

Moda dünyası artık "zayıf ve genç model" kalıbını yıkma konusunda daha çarpıcı adımlar atmaya başladı. Bunun en son örneklerinden biri Sports Illustrated bikini özel sayısında yaşandı

12 Mayıs 2019 Pazar 12:50 | Son Güncelleme: 12 Mayıs 2019 Pazar 12:51
Tara Lynn, 36 yaşında 'çaylak' oldu

Daha önce iki kez kıvrımlı model Ashley Graham'a hem kapakta hem sayfalarında yer veren Sports Illustrated, bu kez daha ileri bir adım attı.

2019 özel sayısında sadece, kısa bir süre öncesine kadar moda dünyasının hakimi olan genç ve ince modeller değil, daha kıvrımlı ve daha ileri yaşta modeller de yer aldı.

Daha önce de 20'li yaşlarında aynı dergi için kapak pozu veren 45 yaşındaki Tyra Banks, bir döneme damgasını vuran 54 yaşındaki Paulina Porizkova, 29 yaşındaki futbol yıldızı Alex Morgan'ın yanı sıra 36 yaşındaki iki çocuk annesi kıvrımlı model Tara Lynn de dergi için objektif karşısına geçti.

Avustralya'nın Kanguru Adası'nda fotoğrafçı Josie Clough'a poz veren Tara Lynn, bütün bunların kendisi için "Lotada büyük ikramiyeyi kazanmak gibi" olduğunu söyledi.

Tara Lynn'in pozlarının derginin "çaylaklar" bölümünde yer alması ise bir başka çarpıcı ayrıntı. Çünkü bu bölümde genellikle daha genç, hatta kariyerinin başındaki modeller yer alıyor.

İki yıl önce ikinci bebeğini dünyaya getiren Tara Lynn, doğum kilolarını henüz verememiş olsa da bunu dert etmediğini daha derli toplu görünmek için özel bir antrenörle birlikte çalıştığını söyledi.

ABD'li model Tara Lynn, New York Post'a verdiği röportajda, Sports Illustrated dergisi için seçildiğini öğrenince "aklım durdu" diye konuştu. Lynn, bu haberin ardından birkaç dakika gülme krizine girdiğini de anlattı.

Bir süredir büyük beden model olarak çalışan Tara Lynn, bir restoran sahibiyle evli, Finlay ve Rupert adında iki çocuğu bulunuyor.

Bu arada, bu yıl 54 yaşındaki Paulina Porizkova'ya yer veren dergi için poz veren en yaşlı model rekoru ise Christie Brinkley de bulunuyor. Şu anda 65 yaşında olan Brinkley, iki yıl önce dergi için poz verdi. Bu çekimde Brinkley'in kendisi gibi model olan kızı da görev aldı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Tara Lynn