Taocu seksten sonra yeni trend: Karezza

Çiftler cinsel birleşme sırasında belirli bir doyuma ulaştıktan sonra orgazm yaşarlar ve bu durumda gayet normal olarak bilinir. Ancak yeni seks trendi karezza da durum böyle değil. karezza tekniğini uygulayanlar sıradan bir seks deneyimi yerine zevki dorularda yaşadıklarını belirtiyorlar.


01 Aralık 2017 12:38

Yeni seks trendi olarak uygulanmaya başlanan karezza tekniğinde,  orgazmla biten bir cinsel birliktelik söz konusu değil. Ancak karezza deneyimini yaşan birçok çift sıradan bir zevk deneyiminin ötesine, duyguların zirvesine davet ediyor.

Seks terapistleri,  seks hayatını canlandırmak için yeni bir seks tekniği üzerine tartışıyorlar; karezza tekniği…

Yeni gündeme gelmesine karşın Karezza adı verilen bu yöntem, köklerini eski zamanların Taocu ve Tantrik Seks öğretilerinden alıyor.

Orgazmın ötesine geçiliyor !

Bu seks tekniğini uygulayanlar, kendilerini daha mutlu ve dinç hissettiklerini söylüyorlar.  Bu yöntemi uygulayanlardan bazıları hayatları boyunca orgazmı önlemeye bile talipler.

 

Cinsel birlikteliği uzatmaya ve çiftler arasında ki bağı arttırmaya yarayan bu yöntem, sıradan erotik bir tensel dokunuş değil, çiftleri birbirine yakınlaştıran gündelik alışkanlıkların duygusal bir dışa vurumu olduğu söyleniyor.

Orgazma ulaşıldığında beynimize yüksek miktarda nörokimyasallar ulaşıyor.  Orgazm bittiği anda ise çiftler arasında birden bire bir yoksunluk hissi oluşuyor.

Bu durum birçok kadının partneriyle yaşadığı cinsel beraberlikten sonra kendini çok mutsuz hissetmesine ve ağlamasına neden oluyor.

Karezza nasıl yapılıyor?

Orgazma ulaşma amacı olmayan bu seks tekniğinde,  çiftler içinde bulundukları anı yaşayarak paylaştıkları cinsel deneyime odaklanıyorlar.

Yani sadece seksin sonundaki birkaç saniyelik doruk noktasına varmayı değil, birbirlerinin dokunuşlarından zevk almayı ve zevk vermeyi amaçlayarak yapılıyor.

 

 


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Devlet Bahçeli’den Alaattin Çakıcı’ya hastanede...
EN ÇOK OKUNANLAR