Frank Arnesen’den Beşiktaş’a scout raporu

Oğuzhan’ın devre arasında Feyenoord’a kiralanmasında önemli payı bulunan Erdal Torunoğulları pandemi döneminde Türkiye’ye dönemediği için hali hazırda Hollanda’da… ancak burada Beşiktaş için çalışmaya devam ediyor.

23 Mayıs 2020 Cumartesi 09:23 | Son Güncelleme: 23 Mayıs 2020 Cumartesi 09:24
Frank Arnesen’den Beşiktaş’a scout raporu

Kısa süre önce Feyenoord’un başına sportif direktör olarak geçen Frank Arnesen, Torunoğulları’nın Oğuzhan için yeniden kiralamak için ararken ikili arasında Acun Ilıcalı’nın Fortuna’yı alacağı iddialarını masaya yatırdılar.
Torunoğulları, Arnesen’den scout konusunda bilgi alırken, Danimarkalı sportif direktörün bahsettiği, “bir sürü scout tipi var. Yaş grubu üzerinde uzmanlaşan. Yetenek bulan. Gelişim süreci takip eden. Olmuş oyuncuların özel hayatları üzerine çalışmalar yapan. Scout sadece patlayacak oyuncu bulmaz. Önemli olan o oyuncunun senin takımına geldiğinde başarılı olup olamayacağıdır” bilgisini verdi.

Feyenoord’da şu anda 8 profesyonel scoutları bulunduğunu 15 yaş altı oyuncu bulmak çin özel scoutları bulunduğu anlattı. Scoutlarından bir tanesinin sadece istedikleri oyuncunun Hollanda’ya adapte olup olmadığını araştırdığını anlattı.

Kaynak: fotospor

Frank Arnesen Beşiktaş