Deontay Wilder - Tyson Fury boks maçını kim kazandı?

WBC Ağır Sıklet Dünya şampiyonluk maçında Tyson Fury, Deontay Wilder'ı mağlup etti. Tyson Fury, yenilmezliğini sürdürürken, Deontay Wilder ise bu unvanını kaybetti.

23 Şubat 2020 Pazar 12:17 | Son Güncelleme: 23 Şubat 2020 Pazar 12:23
Deontay Wilder - Tyson Fury boks maçını kim kazandı?

Tyson Fury, Deontay Wilder'ı yıktı. WBC Ağır Sıklet Dünya şampiyonluk maçında Deontay Wilder ile Tyson Fury karşı karşıya geldi

Türkiye saatiyle 23 Şubat Pazar sabahı ABD'nin Las Vegas kentindeki Grand Garden Arena'da gerçekleştirilen Deontay Wilder - Tyson Fury rövanş maçında kazanan Tyson Fury oldu.

Tyson Fury teknik nakavtla kazandı

Tyson Fury, Dünya Ağır Sıklet unvan maçında Deontay Wilder'ı 7. rauntta teknik nakavtla yenerek şampiyon oldu. Tyson Fury rakibini maç içerisinde 3 kez düşürerek saydırmayı başardı.

Tyson Fury, Deontay Wilder'a karşı galip gelirken, WBC Ağır Sıklet kemerinin de sahibi oldu.

Puan hakemlerine iş düşmeyecek

Deontay Wilder'ı 7. rauntta nakavt eden Tyson Fury, Wilder'ın köşesinin havlu atmasıyla teknik nakavtla mücadeleden galip ayrıldı.

Maç öncesinde puan hakemlerine iş düşmeyecek diyen Tyson Fury, ilk rauntta rakibini nakavt edemese de 3 ve 5. rauntlarda Deontay Wilder'ı yıkmayı başardı. Maçın başlarında sol kulağı patlayan ve maç içinde sürekli kanaması nedeniyle Deontay Wilder'ın antrenörü Mark Breland havlu attı.

Bu maça kadar iki ismin de mağlubiyeti bulunmuyordu. İkili arasındaki ilk maç berabere bitmişti.

Deontay Wilder, bu maça kadar kariyerinde 43 karşılaşmaya çıkmış ve bunların 42'sinden galip ayrılmıştı. Hatta 41'ini nakavt yaparak elde etmişti. Tyson Fury ise 30 maçta 29 galibiyet elde etmişti. Tyson Fury yenilmezliğini devam ettirirken, Deontay Wilder ise bu unvanını kaybetti.

Kaynak: Fotospor

Tyson Fury Deontay Wilder