Ali Koç’la Higuain’ı masaya yatırdılar

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Juventus’tan ayrılarak Arjantin’e dönmeye hazırlanan Gonzalo Higuain’in durumunu Gianni Agnelli ile müzakere etti.

21 Mayıs 2020 Perşembe 08:22 | Son Güncelleme: 21 Mayıs 2020 Perşembe 08:22
Ali Koç’la Higuain’ı masaya yatırdılar

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç geçen hafta yapılan Avrupa Kulüpler Birliği (ECA) toplantısından önce kendisini asbaşkan olarak topluluğa rica üzerine alan Gianni Agnelli ile uzun bir görüşme gerçekleştirdi. FIAT’tan doğan ortaklık sayesinde yakınlıkları bulunan Agnelli-Koç ikilisinin görüşmesinde sohbet teknik direktör ve transfere de döndü.

 

Fenerbahçe Başkanı Koç görüşme sırasnda, Juventus Başkanı Agnelli’ye, Gonzalo Higuain’in River Plate’ye dönüp dönmeyeceğini sordu. İşi “Arjantinlilerde onu geri alacak para var mı?”ya getirdi.

Agnelli, Higuain’in kendilerinden kazandığı parayı söyledi. Ayrılması durumunda River Plate’nin kendisine verebileceği tahmini rakamdan bahsetti. Ali Koç’un, “o kadarını bizde verebiliriz” sözleri ise konuşmaya damga vurdu.

Agnelli’nin Koç’a, istemesi durumunda Fenerbahçe ile görüşme yapması için Higuain’e izin mektubu verebileceğini söyledi. Koç ise şimdilik bunu gerek olmadığını ama bu fikri bir kenara yazdığını iletti.

 

Kaynak: fotospor

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç