Alex Fergson olmayacak! Hayali bambaşka!

Beşiktaş Sergen Yalçın’la sadece 1.5 yıllık sözleşme yaptı… Sergen çok kısa bir görüşmenin ardından Başkan Ahmet Nur Çebi’yle hiç para konuşmadan imzayı attı. Ancak bu imza Sergen’in 2008-09 sezonunda Beşiktaş’ın alt yapısına yardımcı hoca olarak geldiğinde hazırladığı kariyer planın ikinci aşamasıydı.

23 Mayıs 2020 Cumartesi 09:28 | Son Güncelleme: 23 Mayıs 2020 Cumartesi 09:29
Alex Fergson olmayacak! Hayali bambaşka!

Sergen kısa süre çalıştığı Beşiktaş’ın alt yapısından yaşadığı anlaşmazlık nedeniyle gönderilirken, “ben Beşiktaş’a top toplayıcı olarak geldim. Şampiyon oldum. Gönderdiler. Ama döndüm. Bugünde gidiyorum. Ama bir gün bu takımın hocası olarak döneceğim. Onlar burada olmayacak. Şampiyon yapacağım. Avrupa’dan bir kupa getirip, Premier Lig’e gideceğim. Sonra da Süleyman Abi gibi bir başkan olacağım” demişti.
Sergen aslında çok daha önce Beşiktaş’a hoca olarak dönmeyi planlıyordu. Sergen’e göre 2013-14’te Gaziantep’in başına geçtiği andan itibaren en fazla 5 yıl içinde Beşiktaş’ı çalıştırmanın planlarını yapıyordu. 2 yıl gecikmeli de olsa bu hayaline ulaştı.

SERGEN, BEŞİKTAŞ’IN ALEX FERGUSON’U OLMAK İSTEMİYOR

Beşiktaşlı yöneticilerin bulunduğu ortamda kariyer planının ikinci aşamasına geçtiğini anlatan Sergen, Premier Lig planından bahsedince Başkan Ahmet Nur Çebi’den, “ben seni Beşiktaş’ın Alex Fergson’u olarak hayal ediyorum” cevabını aldı. Sergen’in ise buna cevabı, “futbolcuyken Avrupa’ya gidemedim. İçimde ukde kaldı. Ama hoca olarak gideceğim. Premier Lig’de takım çalıştırmak istiyorum. Boşuna mı İngilizce öğrenmeye başladım 40 yaşından sonra…” diye espri bile yaptığı bildirildi.

Kaynak: fotospor

Beşiktaş Sergen Yalçın