20 yılda 1000’den fazla öğrenci okuttu!

Fatih Terim, 2000 yılından beri son 20 yıldır sürekliliği olmak kaydıyla her yıl en az 50 öğrenciye öğrenim bursu veriyor… Galatasaray teknik direktörü bu konunun basında yer almasını istemediği için bursları yıllardır gizli tutuyor.

23 Mayıs 2020 Cumartesi 09:30 | Son Güncelleme: 23 Mayıs 2020 Cumartesi 09:30
20 yılda 1000’den fazla öğrenci okuttu!

ecrübeli teknik adam bu projesini Milli Eğitim Bakanlığı ile ortak bir yürütüyor. Burs verdiği öğrencilerin pek çoğunun da bundan haberdar olmasını istemiyor. Terim’in projeye başladığı dönemde burs verdiği öğrencilerden bazıları üniversiteyi bitirdi. Tecrübeli teknik adam bu isimlere yine gizli kalmak kaydıyla özel birer hediye gönderdi.

Burs alan öğrenciler arasında ilk, orta ve lise öğrenimi görenlerin dışında yüksek öğretimde bulunan öğrencilerde var. Terim yurt dışında çalıştığı dönemde de, çalışmadığı dönemde de bu bursların kesilmesine izin vermedi.

Terim 20 yılda binden fazla öğrencinin öğrenim hayatına yardımcı oldu.
Burslar ise bir Ekşi Sözlük yazarının, "Fatih Hoca, bir anne ile evlatlarının geleceğini aydınlattı. Biz de gelen bursun ondan olduğunu şans eseri bankamatikte 'Parayı gönderen hesap bilgisine bakınca öğrenmiştik” ifadesiyle ortaya çıktı.  

Bu arada Terim sadece kendisi yardım etmekle kalmıyor. Ayrıca ihtiyacı olan, muhtaç durumda olduğunu öğrendiği ve kendisinin dışında yardım etmek isteyen tanıdıkları olması durumunda onları da devreye sokuyor.

Kaynak: fotospor

Fatih Terim