İYİ Parti tabanı: CHP bizi unuttu

Yerel ve genel seçimlerde CHP ile Millet İttifakı’nda bir araya gelen İYİ Parti’nin, “özellikle CHP’li büyükşehir belediyelerinin bazı icraatlarından rahatsız oldukları” belirtiliyor.

31 Ekim 2019 Perşembe 12:03 | Son Güncelleme: 31 Ekim 2019 Perşembe 12:04
İYİ Parti tabanı: CHP bizi unuttu

Partinin yerel seçimlerde “demokrasiden yana tavır alarak CHP’yi desteklediği” ifade edilirken, “seçimlerden sonra İYİ Parti tabanını ve seçmenini yok saymaya başladığı” iddia ediliyor.

İYİ Parti’de, yerel seçimlerde “kazanmaktan çok kazandırma stratejisi güderek herhangi bir beklenti içine girmeden, demokrasiyi güçlendirmek adına CHP’ye destek verildiği” belirtirken, ilerleyen zaman içinde “CHP’li bazı belediyelerde İYİ Parti seçmeninin varlığının görmezden gelindiğine dair durumların oluştuğuna” dikkat çekiliyor.

Cumhuriyet'ten Selda Güneysu'nun haberine göre bunun da yerel seçimlerde CHP’yi destekleyen İYİ Parti seçmeninde “kırgınlık yarattığı” ifade ediliyor. Tabandan ve seçmenden gelen bu sitemlerin İYİ Parti yönetimine de iletildiği belirtiliyor. Partililerin genel merkeze “Biz de kırmızı çizgilerimizi ortaya koyalım, ittifakı hatırlatalım” sitemini ilettiği ifade ediliyor.