'Sevgilim Tecavüz Etti' Dedi, Telefondan Çıkan Görüntüler Cezaevinden Kurtardı

İzmir'de kız arkadaşı N.Ç'nin "Eski sevgilim bana tecavüz etti" şikayetiyle cezaevine giren genç, avukatının iz sürüp, 2. el pazarında sattığı telefonu bulmasıyla kurtuldu.


16 Mart 2017 12:43

Kız arkadaşı N.Ç'nin "Eski sevgilim bana tecavüz etti" şikayetiyle cezaevine giren İsmail Yurthan, avukatının dedektif gibi iz sürüp, 2. el pazarında sattığı telefonu bulmasıyla özgürlüğüne kavuştu

"ESKİ ERKEK ARKADAŞIM BANA TECAVÜZ ETTİ" ŞİKAYETİ

İzmir'in Bornova ilçesinde oturan kadın ayakkabısı imalatçısı İsmail Yurthan, uzun süre birliktelik yaşadığı kız arkadaşı N.Ç'nin 'Eski erkek arkadaşım bana tecavüz etti' şikayeti üzerine hapse atıldı. 'Cinsel saldırı' suçlaması ile tutuklanan ve 18 yılla yargılanan 27 yaşındaki Yurthan, eski kız arkadaşı ile kendi rızası ile cinsel birliktelik yaşadıklarını, hatta N.Ç.'nin pek çok kez çıplak fotoğraflarını da çekip sosyal medya aracılığı ile kendisine gönderdiğini iddia ederek suçlamaları reddetti.

İLK ŞİKAYETİ DEĞİL

Mevlana Mahallesi'nde oturan İsmail Yurthan, iki yıl önce tanıştığı N.Ç. ile sevgili olup, evlilik hayalleri kurmaya başladı. Genç kızın annesi bu ilişkiye karşı çıkınca N.Ç. ile Yurthan ayrıldı. İddiaya göre N.Ç.'nin başka bir erkek ile görüştüğünü öğrenen Yurthan, genç kıza mesajlar atmaya başladı. Bunun üzerine Cumhuriyet Savcılığı'na şikayette bulunan genç kız, bir süre sonra pişman olup, şikayetini geri aldı ve Yurthan ile yeniden görüşmeye başladı. İkili bir süre sonra anlaşamayıp tekrar ayrıldı. Genç kız, kendisine mesaj atan Yurthan hakkında bu kez 'Eski erkek arkadaşım bana tecavüz etti' diyerek şikayetçi oldu. Cinsel saldırı suçlaması ile gözaltına alınan Yurthan, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

18 YILLA YARGILANDI

İzmir 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmalarda gözyaşlarına boğulan N.Ç, kendisini tehdit ettiğini öne sürdüğü Yurthan ile rızası dışında birliktelik yaşadıklarını ve kendisine tecavüz ettiğini iddia etti. 18 yıl hapis istemiyle yargılanan Yurthan, sevgilisi N.Ç.'nin her fırsatta evine gelip yemeğini ve temizliğini yaptığını, kendi rızası ile cinsel birliktelik yaşadıklarını, hatta pek çok kez çıplak fotoğraflarını da çekip sosyal medya aracılığı ile kendisine gönderdiğini öne sürdü.

Yurthan, suçlamalar karşı tek kanıtının ise hapse atılmadan önce ikinci el pazarında sattığı cep telefonunun içindeki fotoğraf ve videolar olduğunu belirtti.

AVUKATI DEDEKTİF GİBİ İZ SÜRDÜ

6 aydır cezaevinde bulunan gencin masumiyetini kanıtlamak için iki ay dedektif gibi çalışan avukat Abdi Yaşar, cep telefonunun peşine düştü. İkinci ve üçüncü kişilere satılan cep telefonuna uzun uğraşlar sonucu ulaşan Yaşar, genç çiftin hafıza kartındaki samimi fotoğraf ve vide olarını bulup, delil olarak mahkemeye sundu.

DAVA AÇILACAK

Yurthan 6 ayın sonunda tahliye oldu. Müvekkilinin suçsuzluğuna inandığı için dedektif gibi çalıştığını anlatan Yaşar, Yurthan'a iftira atan ve 6 ay cezaevinde tutuklu kalmasına sebep olan genç kız hakkında maddi ve manevi tazminat davası açacaklarını dile getirdi.


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Tokyo'yu gölgede bırakan güzel: Alison Parker! ...
EN ÇOK OKUNANLAR