Şevket Arslan

Şenol Güneş hastaneye Erman Toroğlu yüzünden gitti


21 Nisan 2018 14:03

Şenol Güneş’in ambulansla hastaneye kaldırılmasının nedeninin Erman Toroğlu olduğu ortaya çıktı…

F.Bahçe derbisi sırasında başına aldığı darbe sonrasında başında açılma olan tecrübeli teknik adama ilk müdahale Beşiktaş’ın sağlık ekibi tarafından yapıldı. Ardından Güneş ambulansla hastaneye kaldırdı. Güneş’in “önemli değil. Birşeyim yok” demesine rağmen kendisini yakından tanıyan ve sık sık kontrol eden Profesör Doktor Yunus Aydın’ın “kafa travma geçmişi yüzünden ciddi olabilir” sözleriyle Anadolu yakasından Avrupa yakasına taşındığı bildirildi.

1975 yılında oynanan Trabzonspor-A.Gücü maçında Şenol Güneş, Erman Toroğlu’nun tekmesiyle beyin travması geçirmişti. Hatta o günkü olayı Güneş’in takım arkadaşı Hüseyin Tok, “Şenol’un kafasına aldığı darbeyi ve çırpınırak yere düşüp bayılmasını görünce biz öldü zannettik” diye anlatmıştı.

Kulüp doktorları Güneş’in başının yarılmasından çok tünele girerken bir an bilincini kaybetmesi yüzünden panikledikleri ortaya çıktı. Kulüp doktorunun Güneş’i sürekli kontrol altında tutan Aydın’a durumu ilettiği ve “hemen” cevabını alınca ambulansın çağrıldığı bildirildi.

Mete Kalkavan'dan şok rapor!
Olaylı derbiyle ilgili Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği'nin (TFFHGD) Başkanı Abdurrahman Arıcı’nın yaptığı, “Şenol Güneş'in başına atılan maddenin ne olduğu konusunda bir kesinlik yok. Tahminimize göre sarı bir cisim, forma ya da tişört olabilir. İçi sert ve yaralayıcı bir maddeyle doldurulmuş olabilir ya da bir peruk olabilir' ifadelerini kullandı.

Abdurrahman Arıcı’nın bu açıklaması sonrasında maçın gözlemcisinin  raporuna Şenol Güneş’e atılan maddeyi net olarak yazamadığını da ortaya koydu. Ayrıca bu açıklama Fikret Orman’ın, “hocamızın kafasına koltuk atıldı” iddiasını da karşılıksız bıraktı.

KALKAVAN: GÜNEŞ’İ YERDE GÖRENE KADAR İPTAL NİYETİM YOKTU

Başkan Fikret Orman, Beşiktaşlı oyuncuların hakem Mete Kalkavan’a sorarak içeri girdiklerini açıklamıştı… fakat bugün hakemin raporunda farklı bilgiler yer aldığı ortaya çıktı. İşte Mete Kalkavan’ın raporundan bazı detaylar:

Şenol Güneş’in koşarak tünelden içeri girdiğini gördüm. O sırada Beşiktaşlı futbolcular bana soyunma odasına giderken başına gelen bir cisimle yaralanıp yere düştüğünü söylediler. Aynı anda bazı oyuncular tünele doğru koşmaya başlamıştı. Ben de tünele gittim. O ana kadar maçı tatil etme niyetim yoktu. Şenol Güneş’i tünelde yerde yatarken görünce hakem odasına gitme kararı aldım. Maçın iptaline ise Güneş’in hastaneye götürüldüğünü ve maça çıkamayacağını anladığımda karar verdim.