Seksle ilgili 5 tuhaf gerçek

Cinsel hayat deyince akıllara ilk gelen şeylerden biriside seks… Peki, seks hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz? Seksle ilgili olan 5 tuhaf ve bilimsel gerçekten sonra sizde çok şaşıracaksınız.


27 Kasım 2017 11:56

Toplumda seksle alakalı çok fazla bilgi dolaşıyor. ''evlenmeden olmaz'', ''evlenmeden de seks yapabilirsin'' gibi ancak seks hakkında neredeyse kimse bilgi sahibi değil. Birazdan vereceğimiz bilgiler bizim kafamızdaki seks anlayışına ters düşüyor.  İşte seksle ilgili bilimsel olarak kanıtlanmış 5 tuhaf gerçek...

Kadınlar çıplakken erkekler yüzlerine bakmayı tercih ediyor !

Kadınlar soyunduğunda, vücutlarının görünümüne dair endişelenmeye meyillidir. Bilim adamları, erkeklerin çıplak kadın resimlerine bakarken nereye odaklandıklarını gözlemledi ve zamanlarının çoğunu yüzlerini inceleyerek geçirdiklerini keşfetti. Erkekler kadınlar çıplakken yüzlerine bakmayı tercih ediyorlar.

Penis boyutunun bir önemi yok

Erkekler penis boyutunun seks hayatında cinsel performansı etkilediğini düşünürler. Ancak artık rahatlamalarında fayda var. Çünkü güçlü orgazm ve etkili bir seks için penis boyutunun hiçbir önemi yokmuş.

İnsanların sevişme nedenleri farklı

Bilim insanlarına göre seks yapmanın birçok sebebi var. Bunlardan birkaç tanesi ise şu şekilde; (kalori yakmak), önleyici (bir insanın başkası ile seks yapmasını önlemek), dini sebeplerden, övünmek için, sıkıldıkları için, stres atmak için, daha iyi uyumak gibi bir çok sebebi mevcut.

Doğum kontrol hapı kullanan kadınlar dikkat!

Doğum kontrol haplarında bulunan hormonal karışımların kadınların koku duyularını değiştirdiğine inanılıyor.  Koku duyusu ise bir ilişkide oldukça önemli… Bu nedenden dolayı mükemmel birlikteliği arayan kadınların doğum kontrol hapı yerine başka yöntemleri kullanmaları tavsiye ediliyor.

En az 12 kişiyle flört edilmeli

Uzmanlar eş seçerken doğru dengeyi ve uyumu sağlamak için en az 12 kişiyle birlikte olunması gerektiği görüşündeler.

 

Kaynak: Pembenar - Milliyet


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Chloe Grace Moretz'in güzellik sırrı
EN ÇOK OKUNANLAR