Seks yapmayı bırakınca vücudunuzda neler değişir?

Bu listeye göz attıktan sonra cinsel hayatınızı düzene sokmak isteyebilirsiniz. İşte thehealthawareness.com adlı sitenin haberine göre, seks yapmayı bırakınca vücudunuzda meydana gelen değişiklikler...


26 Şubat 2018 11:12

1. Daha sık hasta olursunuz
Düzenli cinsel hayatına sahip olmayan insanların bağışıklık sistemleri daha zayıftır. Bu sebeple günlük hayatta maruz kalınan mikrop ve bakteriler vücutta daha hızlı yayılır. Bunun sonucu olarak grip gibi hastalıklara yakalanma ihtimali artar.

2. Stres seviyeniz yükselir
Düzenli cinsel ilişki sayesinde salgılanan hormonlarla stres seviyeniz önemli ölçüde düşer.

3. Rüyalarınız değişir
Seks hayatındaki sorunların ilk açığa çıktığı yer rüyalardır. Partnerinizle yaşadığınız sorunlar aç kalan cinsel güdülerinizin bir anda rüyalarda ortaya çıkmasına sebep olabilir. Yer yer tuhaf ve rahatsız edici bir hal alan bu rüyalardan kurtulmanın en kolay yolu cinsel hayatınızdaki pürüzleri gidermekten geçiyor.

4. Zamanla cinsel isteğinizi kaybedersiniz
Seksten uzak kalmanın bir sonucu olarak, vücut seks için gereken hormonları daha az salgılamaya başlar. Bu da, zamanla azalan cinsel istekliliğin sebebidir.

5. Partnerinizden soğursunuz
Çiftlerin birlikte geçirdikleri zamanın azalması aradaki cinsel çekimin de zamanla kaybolmasına neden olur.

6. Kendinize saygınızı kaybedersiniz
Bir insanın kendisini uzun süre değerli hissetmezse eninde sonunda öz saygısının zarar görmesi kaçınılmazdır. Yapılan araştırmalar, seks hayatında sorun olan veya seks hayatına sahip olmayan insanların psikolojik olarak daha kırılgan olduklarını gösteriyor.

7. Kansere yakalanma ihtimali artar
Erkekler için seksten uzun süre uzak kalmak prostat kanseri gibi ciddi sorunlara neden olabilir. Bu yüzden erkeklerin düzenli olarak “sistemi yenilemeleri” hayati önem arz ediyor. Düzenli seks, prostat kanserine yakalanma ihtimalini önemli ölçüde azaltıyor.
 


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Dolar'dan hızlı yükselen soğanın kilosu 6.5 TL'...
EN ÇOK OKUNANLAR