Şevket Arslan

Scout ekibinin yeni Burma'sı


25 Mayıs 2018 16:46

İşte Mustafa Cengiz'in 'alamayız ama bulabiliriz' dediği Neymar...

Verdiği son röportajda “360 milyon euro'ya Neymar'ı alabilir miyiz? Alamayız belki ama yeni Neymarlar bulabiliriz” diyen ve scout ekibine olan güvenini açıklayan Mustafa Cengiz’in seçilirse transferde büyük bir bomba patlatmaya hazırlandığı ortaya çıktı.

Scout ekibinin keşfettiği bu ismin geçen yıl Hindistan’da yapılan U-17 Dünya Kupası’nda 3’üncü olan Brezilya U-17 Milli Takımı’nın golcüsü Yuri olduğu bildirildi. Scout ekibinin 2001 doğumlu Yuri’nin geçen yıl Ekim ayından beri forma giydiği tüm profesyonel lig maçlarını izlediği, hatta idman bilgilerinin de bizzat Brezilya’dan talep edildiği öğrenildi.

M.United ve Arsenal’ın da sambacıyı takip ettiği Bruma gibi bir çılgın yapılacaksa Yuri için yapılması konusunda rapor verildiği bildirildi. G.Saray’ın scout ekibi o dönemde Bruma’yı da Türkiye’de yapılan U-20 Dünya Kupası’nda keşfetmişti.

Ali Koç'un bombası o mu?

Aykut Kocaman’ı teknik direktör olarak değil üst akıl olarak F.Bahçe’nin yönetim kademesinde düşünen Ali Koç’un takımı teknik direktör olarak Luis Enrique’ye teslim edeceği iddialarını güçlendiren bir iddia geldi.

Barça’ya, 2 lig 3 Kral Kupası, 1 İspanya Süper Kupası, 1 Şampiyonlar Ligi, 1 UEFA Süper Kupası ve 1 de FIFA Kulüpler Kupası kazandıran Enrique, Katalan TV-3 kanalına konuştu. Enrique “aslında sizinde yakından tanıdığınız bir Türk dostumla bir süredir bir proje üzerinde çalışıyoruz. Bu proje ile ilgili konuşamam. Çünkü beklediğimiz bir süreç var. Haziran ayında belki de bambaşka bir proje ile sizlerin karşısında olacağım” dedi.

Spikerin detay istemesi üzerine, “neden hayattan bahsetmiyoruz. Hayat sadece futbol değil. Ama isterseniz Dünya Kupası’ndan da konuşabiliriz” diyerek konuyu kapattı.

Ozan Tufan-Gökhan Töre takası

Gökhan Töre Beşiktaş’a, Ozan Tufan ise F.Bahçe’ye yar olmadı…

Son bir yılda yaşanan olaylar yüzünden F.Bahçe ile Beşiktaş’ın arası da açıldı da açıldı… tam da bu dönemde iki tarafında en azından bir masa etrafından oturmasını sağlayacak bir gelişme yaşandı.

Gelişmenin merkezindeki isimse Beşiktaş yöneticisi Erdal Torunoğulları… kardeşi Aykut çok iyi bir F.Bahçeli olan Erdal Torunoğlulları, Başkan Fikret Orman’la görüşürken ilginç bir gerçek ortaya çıktı.

Erdal Torunoğulları kardeşi Aykut’un kendisine, “yönetime yakın isimler arasında Ozan bize yar olmuyor. Gökhan da Beşiktaş’a… bizim Gökhan gibi, Beşiktaş’ın da Ozan gibi adama ihtiyacı var. Keşke iki taraf bir araya gelebilse de bu iş tatlıya bağlansa herkes kazansa diyenler var” sözlerini Başkan Orman’a aktardı.

Böyle ifadeleri kendisinin de duyduğunu söyleyen Orman’ın ise “Ahmet Abi’nin (Nur Çebi) kimseyle kavgası yoktur. Bir konuşmak lazım” sözlerini kullanması ise önümüzdeki günlerde bir sürprizi gündeme getirdi.

İkinci hatta üçüncü ligden

Şenol Güneş'ten Trabzonspor'a transfer kıyağı...

Özkan Sümer’in minimum maliyet ve en yüksek verim çerçevesinde birinci kalite oyuncuların alınması için gece gündüz çalışıyor… son olarak yönetimin önüne koyduğu Ali Sowe ismine Şenol Güneş’ten de onay geldiği bildirildi. Hayrettin Hacısalihoğlu’nun yakın dostu olan Güneş’i arayarak “Özkan hoca, Ali Sowe diye bir futbolcudan bahsetti. Bilgin var mı?” diye sordu. Güneş’in cevabı ise, “sezon başında hazırlık maçında bize karşı oynamış gol atmıştı. O paralara alabileceğiniz en iyi oyuncu” cevabını verdiği bildirildi.

Romulo ile Geuvanio takasına Love ve Adriano

Vagner Love ve Adriano ikilisine Flamengo’nun talip olması Beşiktaş’ın iştahını kabarttı…

2 milyon euro Love’dan 3 milyon euro Adriano’dan kazanmak yerine Brezilya ekibinden geleceğe yatırım olabilecek bir isim almak için pazarlıklara başlandı.

İlk etapta iki oyuncuya karşılık Lucas Paqueta istendi. Flamengo üzerine 20 milyon euro talep etti. Flamengo ise daha önce F.Bahçe’de oynayan Diego’yu teklif etti. Beşiktaş reddetti. Şu anda pazarlıklar ise Romulo ve Geuvanio üzerinden dönüyor. Romulo’yu sezon başında menajerler G.Saray’a getirmek istemiş, F.Bahçe de Geuvanio’ya 7 milyon euro teklif etmişti.

Getafe’ye 280 bin, Trabzonspor’a 1.5 milyon euro! Böyle battı

Rıza Çalımbay devre arasında Loic Remy’nin alınmasını istediğini itiraf etti…

Bereket Trabzonspor yönetiminin Fransız oyuncuyu alacak parası yoktu da sezonun ikinci yarısı için 1.5 milyon euro 2.5 yıllık anlaşma için 7.5 milyon euro isteyen Fransız oyuncu transfer edilemedi.

Bereket Trabzonspor yönetiminin Fransız oyuncuyu alacak parası yoktu da sezonun ikinci yarısı için 1.5 milyon euro 2.5 yıllık anlaşma için 7.5 milyon euro isteyen Fransız oyuncu transfer edilemedi.

Çünkü Remy devre arasında bedelsiz olarak Las Palmas tarafından Getafe’ye gönderildi. Getafe, Fransız oyuncuya 6 ay için 280 bin euro ödedi. Las Palmas’tan 1.1 milyon euro alan Remy, Getafe’de hiç 90 dakika oynayamadı. 3 gol atabildi.

Jorge Jesus’la ilgili Fenerbahçe iddiasını canlı yayında doğruladı

Siyah Çoraplılar Spor Akademisi’nin başına Portekiz Milli Takımı’nda Fernando Santos’un yardımcılığını yapan Ilidio Vale’yi getirmek isteyen Aziz Yıldırım’ın kaçan kupa ve şampiyonluk sonrasında gözünü eski göz ağrısı Jorge Jesus’a diktiği iddia ediliyordu…

Tam da bu iddiaların ışığında Jorge Mendes’in GestiFute menajerlik şirketinin ortaklarından Polaris Sport’un yöneticisi Pedro Moreira dos Santos’un İstanbul’a geldiğini ağzından kaçırması karıştırdı. Bir süre önce A StarWing Sports Management ve Çinli Fosun ile ortaklık anlaşması yapan Polaris Sport’tan gelen bu hamle kafaları karıştırdı.

Radio Rennasança’ya yeni şirketin yapılanmasını, GestiFute ve ortaklıklar hakkında bilgi veren Moriera konuşmasında, “İstanbul’da güzel bir hafta sonu geçirdik. Bazı görüşemeler yaptık. İddialı bir giriş yapacağız” dedi. Spikerin, “İstanbul seyahatinizin Jorge Jesus için olduğu doğru mu?” sorusuna ise Moreira, “evet doğru! Don Jorge için en iyisini düşünüyoruz” cevabını verdi.