Savcı 27 yıl hapis istedi: ‘Otobüs içinde boğazımı sıkıp tecavüz etti’

İstanbul Esenler Otogarı’nda otobüse aldıkları 20 yaşındaki, yüzde 40 işitme engelli kadına tecavüz ettikleri iddiasıyla yargılanan şoförlerden Mehmet E.’nin 27, Serhat O.’nunsa 21 yıl hapsi istendi.


23 Şubat 2018 18:36

Habertürk’ten Hayati Arıgan’ın haberine göre İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde önceki gün görülen duruşmaya, sanıklar 45 yaşındaki Mehmet E., 37 yaşındaki Serhat O., E.S. ve avukatlar katıldı.

‘Samimiyetlerine güvendim’

Uzun süre servis bekledikten sonra yanında sanıkların kullandığı otobüsün durduğunu belirten E.S. şunları söyledi: “Bana, Mehmet adlı kişi ‘Gittiğin yere bırakalım’ dedi. Metro ile gideceğimi söylememe rağmen samimiyetlerine güvenerek bindim. Mehmet bana İstanbul’un kötü ve güvensiz bir yer olduğunu belirterek başıma bir şey gelirse aramam için cep telefonunu verdi. Mehmet E. saldırmak istedi. Direndim, bağırdım. Boğazımı sıktı. Termosla kafama vurdu. Diğer şoför ise bizi izleyip gülüyordu. Mehmet E. otobüsün perdelerini kapattı, 31-32 No’lu koltukta ‘Bağırırsan öldürürüm’ diyerek tecavüz etti.”

Duruşma savcısı, Mehmet E.’ye ‘cinsel saldırı ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından 27 yıl hapis cezası verilmesini, Serhat O.’nun ise ‘cinsel saldırı suçuna yardım etmek ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından 21 yıl hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi.

Savcı, Serhat O.’nun kullandığı otobüsün, elinde çantalarıyla yol kenarında bekleyen E.S.’yi görünce durduğunu, diğer sanık Mehmet E.’nin de Beşiktaş’a gitmek istediğini söyleyen kadına işleri bitince metroya bırakabileceklerini söylediğini belirtti.

Mehmet E.’nin otobüsün arka tarafında genç kıza saldırdığını, direnince termosla kafasına vurduğunu ifade eden savcı, E.S.’nin otobüsten inmesine engel olan sanıklardan Mehmet E.’nin cinsel saldırıda bulunduğunu, diğer sanığın da gülerek otobüsün kapılarını kilitlediğini dile getirdi.

Savcı, E.S.’nin metroya bırakıldıktan sonra hemen özel güvenliğe tecavüze uğradığını söylediğini vurguladı.

Sanıkların E.S.’nin 200 lira para karşılığında birlikte olmayı kabul ettiği yönündeki ifadelerine itibar edilmemesi gerektiği kaydeden savcı, cezalandırılmalarını talep etti.

Mahkeme, davaya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın da mağdur E.S. yanında davaya katılmasını kabul ederek duruşmayı erteledi.


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Muharrem İnce: YSK’nın önünde oturacağım merak ...
EN ÇOK OKUNANLAR