Sansürsüz dizinin dayanılmaz hafifliği

İnternet kullanımının artmasıyla oyuncular için yepyeni bir mecranın kapıları açıldı… Gerek sansür uygulanmaması gerekse yayın saatine bağlı kalmak gibi bir zorunluluğun olmaması yapımcıları internet dizilerine yönlendirdi. Yeni mecra ünlü oyunculara daha özgür bir platformda yepyeni ayrıcalıklar tanıyor…


19 Kasım 2017 11:55

Türkiye'de internet kullanıcı sayısının 48 milyonu bulması her alanda olduğu gibi görsel sanatlarda da bu mecrayı cazip kılıyor. Son dönemin moda internet dizileri yeni fenomenler yarattığı gibi birçok oyuncunun daha çok konuşulmasına da neden oldu. Hatta görmeye pek alışık olmadığımız usta oyuncular bile sansürsüz senaryoların cazibesine kapılıp internet dizilerine ‘Evet' diyor. Türkiye'nin yeni internet platformları PuhuTv ve BlueTv internet dizileri konusunda başı çekiyor.

Nasıl para kazanıyorlar?

İnternet dizileri televizyonda olduğu gibi gelirinin büyük bölümünü reklamlardan kazanıyor. Normal reklam anlayışının dışında sinemada olduğu gibi ürün yerleştirme de kazancın büyük bölümünü oluşturuyor. Bazı dizi platformları ise ücret karşılığı üyelikle de para kazanıyor.


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Uğur Akkuş, Gonca Akkuş tarafından şantaja uğra...
EN ÇOK OKUNANLAR