Saadet’ten net çıkış: Cumhuriyet mazlumun şemsiyesi, Atatürk kahramandır

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, cumhuriyet değerlerinin kendi değerleri olduğunu belirterek Atatürk’ü de ‘kahraman‘ diye niteledi.


09 Mart 2018 12:34

Sergilediği koyu muhafazakar çizgi nedeniyle cumhuriyet değerleri üzerinden sorulan soruların sık sık muhatabı olan Saadet Partisi yönetiminden bugüne kadar konuyla ilgili yapılan belki de en net açıklama geldi.

KRT’de Çağlar Cilara’nın sorularını yanıtlayan Birol Aydın cumhuriyet değerlerinin kendi değerleri olduğunu belirterek “Bizim cumhuriyet ile sorunumuz olamaz. Cumhuriyet bizimdir. İstiklal Harbi’ni, topyekun millet olarak ortaya koyduk. Büyük bir badireden çıktık, yeni bir Cumhuriyet inşa ettik. Ve bu Cumhuriyet bütün mazlumların şemsiyesi haline gelmiştir, sığınacak limandır. Bu ülkenin kuruluş değerleri, bizim kuruluş değerlerimizdir” dedi.

‘Her yere imam hatip yanlış’

Her yere imam hatip okulu açılmasının da yanlış olduğunu da belirten Birol Aydın, “İktidar, ihtiyaç olsun olmasın her yerde İmam Hatip açma sevdasına düşmüş. Bugün ihtiyaç olan yerlerde İmam Hatip açılması pek tabi çok doğaldır ama bugünkü hükümet her kesimi valileri de, kaymakamları da İmam Hatip açma furyasına sevk etmiş olmaları bizim açımızdan doğru bir şey değil” dedi.

‘Başka türlü cumhuriyet kurulamazdı’

Atatürk ile ilgili soru üzerine de Birol Aydın, “Atatürk kahramandır. Güçlü bir liderliği, güçlü bir teşkilatçılığı, güçlü bir öngörüsü olan kahramandır. Başka türlü cumhuriyet kurulamazdı” diye konuştu.


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Dolar'dan hızlı yükselen soğanın kilosu 6.5 TL'...
EN ÇOK OKUNANLAR