Rus Dışişleri Bakan Yardımcısı: "Diyalog zor ama açık”

Venezuela kriziyle ilgili olarak ABD ve Rusya arasındaki Roma’da yapılan diyalogdan "zor ama açık” sonucu çıktı.


20 Mart 2019 16:44

Washington ve Moskova temsilcileri Elliott Abams ile Sergey Ryabkov, Roma'da Nicolas Maduro rejimi konusunda bir toplantı yaptılar.

ABD ile Rusya'nın Roma'daki delegasyonları arasında Venezuela krizi masaya yatırıldı. Görüşme sonrasında, Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, Washington ile diyaloğun "zor ama açık" olduğunu söyledi.

Rus diplomat basına verdiği demeçte, ABD’nin Venezuela’dan sorumlu elçisi  Elliott Abrams ile yaptığı görüşmede, "ABD ile diyalogu sürdürmek gerektiğine ikna olduk" ifadelerini kullandı.
İlke konularında birbirlerine yaklaşamadıklarını itiraf eden Rybakov buna rağmen "Bugün verimli konuşmalar yapıldı. Vizyonlarını daha iyi anladık. ABD'nin konu hakkındaki nabzını tuttuk" dedi.
Roma'da kaldığı süre boyunca Ryabkov, Venezuela krizi hakkında konuşmak için İtalyan hükümetinin temsilcileriyle de bir araya geldi. Rusya Dış İşleri Bakan yardımcısı, "Avrupa Birliğinin diğer ülkeleri ve Uluslararası Temas Grubu ile İtalyan tutumunun özgüllüğünü anlıyoruz" dedi.

ABD’li yetkili Suriye üzerinde Rusya’ya vurdu

Abrams, Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Ryabkov ile görüşürken, ABD Silah Kontrolleri Genel Sekreteri Yleem Poblete, Rusya’yı Venezuela’daki demokratik baskı yüzünden Rusya’yı suçladı. ABD’li yetkili ayrıca Çin ve Küba'ya da işaret etti. Poblete, konuşmasında Rusya’yı, Suriye’de Beşar Esad rejiminin acımasız taktiklerini desteklemekle de suçladı.

Kaynak: Gazetesok.comHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Ekrem İmamoğlu'ndan Binali Yıldırım'a dikkat çe...
EN ÇOK OKUNANLAR