Robin van Persie giderse, ilk transfer o olacak!

Robin van Persie ile yollarını ayırmayı planlayan Fenerbahçe, bunun gerçekleşmesi durumunda ilk olarak Elif Elmas'a lisan çıkaracak.


10 Ocak 2018 01:57

Fenerbahçe'den şimdiye kadar  2.5 yılda 14.07 milyon Euro kazanan Hollandalı isim Robin van Persie, ayrılmak için 2’nci yarıda alacağı 2 milyon 450 bin Euro’nun 1.5 milyon Euro’sunu daha istemişti. Takımdan ayrılmaması durumunda Fenerbahçe şampiyon olura, 500 bin Euro şampiyonluk primi, ayrıca 250 bin Euro da Şampiyonlar Ligi primi olmak üzere 750 bin Euro daha alacak olan Hollandalı oyuncu pes ettirdi. Fenerbahçe, van Persie’ye 1.5 milyon Euro daha vererek gönderme kararı aldı.

''Eğer Fenerbahçe'den ayrılırsak...''

van Persie’nin menajerinden bir açıklama daha geldi. Kees Vos, ''insanların meraklı olmalarının nedenlerini anlıyoruz, ancak şu an başka bir kulüp hakkında bir şey söyleyemem. Eğer Fenerbahçe’den ayrılırsa, ilke olarak tüm seçeneklere açık olacağız. İyi kararlar almak için doğru zaman bekleyeceğiz'' sözlerini kullandı.

Elif Elmas'a lisans çıkarılacak

Robin van Persie’nin gönderilmesinden sonra Fenerbahçe yönetimi herkesin beklediği gibi bir sol bek veya 8 numara transferi yapmayacak. Aykut Kocaman’ın isteğiyle Elijf Elmas’a lisans çıkarılacak. Elijf’e lisans çıkarılması ise Ozan Tufan’ın takıma dönmesinin önünü tamamen kapatacak.

Ozan Tufan harekete geçme kararı aldı

Fenerbahçe’nin kendisini kadro dışı bırakmasının FIFA ve FIFPro kurallarına aykırı olduğu Rpbin van Persie’nin menajeri Kees Vos tarafından kendisine iletilen Ozan Tufan harekete geçmeye karar verdi. Vos’un bulduğu avukat Ozan’dan, yönetimin kendisine kadro dışı bırakıldığına dair bildirim yapmasından sonra harekete geçmelerini tavsiye etti. Ya takıma geri dönmesini ya da alacaklarının da tahsil ederek bonservisini bedelsiz almasını sağlayabileceğin iletti.


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
AKP'den 100 bin imza şartına ilişkin açıklama
EN ÇOK OKUNANLAR