Recep Tayyip Erdoğan gözyaşlarını tutamadı

5 Temmuz Şehitleri Anma Programı Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde başladı. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Özel Harekât Merkezi'nde görevliyken şehit olan polis memuru Mehmet Oruç ile ikizi Ahmet Oruç'un babası Ali Oruç'un törende yaptığı konuşmada yazdığı şiiri okuması, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip'i ve salonda bulunanları duygulandırdı. Ali Oruç'un şiirinin bitiminden sonra salonda bulunanlar başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere şehit babasını ayakta alkışladı. Şehit babası da salondakilerle birlikte 'Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez' diye slogan attı.


13 Temmuz 2017 17:57

15 Temmuz Şehitleri Anma Programında konuşan Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, "Sayın Cumhurbaşkanım bizler için en önemli husus, en büyük takdir güvenilmektir, en büyük başarı da bu güvene layık olmaktır. Bu doğrultuda, TSK'nın vatanına, milletine, devletine sadık ve vefalı evlatları, kutsal vatan toprakları, asil ve aziz milletimizin güvenliği, birliği ve bütünlüğü için gerektiğinde her zaman, her yerde seve seve can vermeye hazırdır arz ederim" dedi.

15 Temmuz Şehitleri Anma Programı Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde başladı. Etkinlikte konuşan Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, darbe girişimine güvenlik güçlerinin ve vatandaşların birlikte karşı koyduğunu belirterek, "Asker elbisesi içerisine girmiş eli kanlı caniler vatan savunması için düşmana karşı kullanılmak üzere temin edilmiş silah ve mühimmatları milletimize, kurumlarımıza karşı kullanmıştır. Bu kanlı girişime karşı güvenlik güçlerimiz ve aziz milletimiz birlikle karşı koymuştur. Yüce Türk adaletine teslim edilen ihanet şebekesi mensupları, asil Türk milletinin yüksek toplumsal vicdanında yargılandıkları gibi adalet karşısında da hesap verecek ve layık oldukları en ağır cezayı alacaklardır. Sayın Cumhurbaşkanım bizler için en önemli husus, en büyük takdir güvenilmektir, en büyük başarı da bu güvene layık olmaktır. Bu doğrultuda, TSK'nın vatanına, milletine, devletine sadık ve vefalı evlatları, kutsal vatan toprakları, asil ve aziz milletimizin güvenliği, birliği ve bütünlüğü için gerektiğinde her zaman, her yerde seve seve can vermeye hazırdır arz ederim" diye konuştu.

BAŞBAKAN YILDIRIM : 15 TEMMUZ KARANLIĞIN AYDINLIĞA DÖNDÜĞÜ GECEDİR

15 Temmuz Şehitleri Anma Programında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, "O karanlık geceyi milletimiz aydınlattı. Artık yeni bir dönemdeyiz. Artık bu dönemde vesayetin, memleketin sahibi de millettir. Bu yeni dönemde milletimiz, hiçbir kutsalı olmayan bu FETÖ cinayet şebekesinin tamamen bertaraf edildiğini mutlaka görecektir. Hiçbir güç ve birlik, bütünlüğümüz, kardeşliğimizden önemli değildir. Bugün Türkiye'yi ele geçirme hayali ile yanıp tutuşanlar, yarın kendi günahları ile kavrulacaklar. Bugüne kadar hiçbir dayatmadan, tehditten korkmadık, çekinmedik. Hiçbir güç, bizi milletimiz için çıktığımız bu yoldan asla döndüremez. 15 Temmuz karanlığın aydınlığa döndüğü gecedir. 

15 Temmuz Şehitleri Anma Programı Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde başladı. Etkinlikte konuşan Başbakan Binali Yıldırım şu ifadeleri kullandı:  "7 bölgede 81 ilde 80 milyon vatandaşımız ile vatan hainlerinin karşısında hep beraber dimdik olduk bir yürek olduk. Biz öyle bir milletiz ki bir ölür bin diriliriz. Vatanı namus bilir ölüme yürürüz.

O KARANLIK GECEYİ MİLLETİMİZ AYDINLATTI

15 Temmuz gecesi Türkiye'nin birlik ve beraberliğini korumak için can veren kan veren şehitlerimizin bizlere emanetisiniz. O karanlık geceyi milletimiz aydınlattı. Vatanımızı alçak darbeye karşı birlikte savunduk, birlikte kurtardık. 15 Temmuz'u unutmayacağız, asla unutturmayacağız. Dünyanın da ismini bildiği Ömer Halis Demir düşmana ilk kurşunu sıkan kahraman askerimizdir.

ARTIK YENİ BİR DÖNEMDEYİZ

Şehitlerimize layık olmak için Türkiye'de ve dünyada koşacağız, koşturacağız. Herkes bundan emin olsun, milletimiz müsterih olsun. Artık yeni bir dönemdeyiz. Artık bu dönemde vesayetin, memleketin sahibi de millettir. Bu yeni dönemde milletimiz, hiçbir kutsalı olmayan bu FETÖ cinayet şebekesinin tamamen bertaraf edildiğini mutlaka görecektir. Hiçbir güç ve birlik, bütünlüğümüz, kardeşliğimizden önemli değildir.

MAHKEMELERDE TİYATRO OYNAMALARI  ONLARI O HAZİN SONDAN ASLA KURTARAMAYACAKTIR

Bu canilerin, asker kılığına girmiş bu teröristlerin hak ettiği ceza, hukuk devleti ilkesiyle mutlaka tahakkuk edecektir. Mahkemelerde tiyatro oynamaları, şehit yakınlarının, gazilerin, milletin aklıyla alay etmeleri onları o hazin sondan asla kurtaramayacaktır.

BUGÜN TÜRKİYE'Yİ ELE GEÇİRME HAYALİ İLE YANIP TUTUŞANLAR, YARIN KENDİ GÜNAHLARI İLE KAVRULACAKLAR

Bugün Türkiye'yi ele geçirme hayali ile yanıp tutuşanlar, yarın kendi günahları ile kavrulacaklar. Demokrasiden, hak ve özgürlüklerden,  hukuktan, adaletten taviz vermeden bu meselenin de üstünden geleceğiz. İçiniz rahat olsun.

BUGÜNE KADAR HİÇBİR DAYATMADAN, TEHDİTTEN KORKMADIK, ÇEKİNMEDİK

Bugüne kadar hiçbir dayatmadan, tehditten korkmadık, çekinmedik. Hiçbir güç, bizi milletimiz için çıktığımız bu yoldan asla döndüremez.

15 TEMMUZ KARANLIĞIN AYDINLIĞA DÖNDÜĞÜ GECEDİR

Sayın cumhurbaşkanımızın liderliği, milletimizin desteği var olduğu sürece Türkiye'nin sırtını hiç kimse yere getiremez. 15 Temmuz karanlığın aydınlığa döndüğü gecedir."

Kaynak: DHA


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Estetik cerrahide yeni trend: Kendall Jenner’ın...
EN ÇOK OKUNANLAR