Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (11 Ekim 2018)

Haydar Dümen 11 Ekim 2018 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç sorulara bakın Haydar Dümen nasıl bir cevap verdi! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği cevaplar...


12 Ekim 2018 11:45

BÖYLE SORU YOK!
Stres yüzünden mi?
19 yaşındayım. Cinsel organımın boyu 18 santim. 3 ayda 17.5 santim oldu. Bu süre çok stresli geçti. Acaba stres yüzünden mi penisimin boyu kısaldı.
CEVAP
Değerli okurum, sanırım geride bıraktığımız yaz mevsiminde senin gözler miyoplaştı. Şeşi beş gördü. Ve santimleri ölçerken çuvalladın. Oysa o yarım santim 75 karatlık pırlanta kadar değerli, değil mi ya? Tüm bu tantana yarım santim! için. Kıymetli yavrum, bana göre cetveli denk tutamadın. Ellerin titredi, milimetrelere tam bakamadın. Aman çocuğum, bir değil, bin kere ölç. Topla bine böl, sonuç ne çıkarsa ona katlan. Eğer 1- 2 milim eksik olursa hemen kapan içine “Gitti bizim karizma” diye ağla inleye inleye.


GÜNÜN SORULARI
İkinciyi istemiyor
15 yıllık evliyim. Eşim zor orgazm oluyor. İkinciyi istemiyor, uyuyup kalıyor. Bir de çok isteksiz.
Değerli okurum, yorgunluk monotonluk, iç ve dış yaşam evliliği baltalayan faktörler. Bıkkınlık, gönül kırgınlığı, aşağılanmak, horlanmak, erkeğin çapkınlığı, hep annesinden yana çıkması sorun yaratır. Sen karını yüceltmeyi biliyor musun? Arada gönlünü alıyor musun? Okurum, evliliği yoran çok neden var ama sıkmayayım. Sen sorularımın cevabını yaz, gelişme olursa bana bildir, ben de size işin formülünü yazayım. Geçmiş olsun.

Evleniyorum ama...
Evleniyorum ama...
20 yaşında, nişanlı kızım. İki hafta sonra düğünüm olacak. İlk gece için çok korkuyorum. Etraftan korkutucu sözler duydum. Ne yapmalıyım?
Temel çocuğunu milli yapacak. Geneleve götürüyor. Küçük Temel “Korkuyorum baba” diyor. Temel sonunda “Korkma be oğlum seni yemez” deyince küçük Temel “Baba beni yemesinden değil, ben onu yerim diye korkuyorum” diyor. Erkek korkar, kız korkar. Bunca meydan savaşı yapmış askerlerimiz bile bu kadar korkmazlar. Oysa onların elinde çelikten mızrak, sizinkisi etten bir parmak. Serin yere bir yatak, kızım korkularını at. Biraz psikolojik antrenman yap!


Romantizm öldü
Romantizm öldü
26 yaşındayım, kocam da 29 yaşında. 3 yıldır evliyiz. 1 yaşında bir çocuğumuz var. Ben istememe rağmen o isteksiz davranıyor. Çocuğumuz olduktan sonra romantizm öldü, cinsellik tat vermiyor. Ne yapabiliriz?
CEVAP
Sevgili okurum, tüm evliliklerde romantizm ölüyor. Evlilikte bir dal kuruyor ama başka dallar yeşeriyor. Siz de yeşermekle kalmamış, çiçek bile açmış. Ama cinselliğiniz erken yaşta iflas etmiş. Eşinle aranızdaki savaşı bitirin, ikiniz de kaybediyorsunuz. Bu evlilik sürecek. Birbirinize özen gösterin, sürprizler hazırlayın. 6 ay sonra her şey yoluna girmeye başlar gibime geliyor.

Yalan mı söylüyor?
Yalan mı söylüyor?
6 yıllık evliyim. Eşim penisim yüzünden acı çektiğini söylüyor. Acaba bana yalan mı söylüyor? Ne dersiniz?
CEVAP
Değerli okurum, eşin niye yalan söylesin? Acı çektiği kesin. Cinsel organ uyumsuzluğu akla geliyor. Yaşam boyu acı çekecekse o çare için yetkiliye başvurulmalı.


Hamile kalır mıyım?
Hamile kalır mıyım?
19 yaşında kızım. Sevgilim de 24 yaşında. En son ilişkide prezervatif içeride kaldı. Yarım saat sonra çıkardığımda içeride biraz sperm vardı. Acaba hamile kalmış olabilir miyim?
CEVAP
Olabilir sevgili okurum ama olmama olasılığı daha yüksek.

İlişkiden korkuyor
İlişkiden korkuyor
21 yaşındayım. Penisim 20 santim. Kız arkadaşım ilişkiye girmeye korkuyor. Ne yapacağımı bilmiyorum.
CEVAP
Değerli okurum, korkmayıp ne yapsın? Sen kendini onun yerine koy. Bunca toplumsal korku birikimin üzerine bir de böyle büyük penisi ekle. ‘Yanıyorum, can kurtaran yok mu?’ diye kaçardın. Niyetin ciddi ise evlen. Evlendikten sonra çözüm bulunur.


Adet döneminde yaptım
Adet döneminde yaptım
24 yaşında kızım. Adet döneminde mastürbasyon yapmak zararlı mı? Adet döneminde kan bazen parçacıklar halinde geliyor, normal mi?
CEVAP
Değerli okurum, yüzeysel mastürbasyondan fazla zarar görmezsin ama kanaman artabilir. Kimi kızlarda adet döneminde istek artması olur. Haftada 1-2 kere mastürbasyon yapabilirsin. Ama mümkünse adet döneminde sayıyı azalt. Gelen kandaki o pıhtılar olabilen şeylerdir.

Çok utanıyorum
Çok utanıyorum
Benim kobra zamansız harekete geçiyor. Sevgilimle dolaşırken bir anda sertleşiyor. Çok utanıyorum. Ne yapmam lazım?
CEVAP
Değerli okurum, kobralar böyle işte. Hintlilerin oynattığı kobralar zurnadan etkileniyor ama senin kobra doğrudan gözden parolasını alıyor. Biraz gözüne dikkat ediver. Yarı yarıya sonuç alırsın.


Acı çekiyorum
Acı çekiyorum
22 yaşında kızım. 3 yıldır erkek arkadaşım var. 1 yıldır ilişkiye giriyoruz. Ama cinsel organımda çok ağrı oluyor. Ne yapmalıyım?
CEVAP
Değerli okurum, sanırım senden kaynaklanıyor. Orada bir olay var mı yok mu bir kadın doğum uzmanı görmeli. Eğer sorun yoksa o ağrıyı gideririz.


Zorda kalıyorum
18 yaşındayım. Penisim istem dışı ereksiyon oluyor. Sevgilimle uzun süre öpüşünce testislerime ağrı giriyor, mastürbasyon yapınca geçiyor. Ne yapmalıyım?
CEVAP
Değerli yavrum, o bildiği yoldan yürüsün. Senden daha iyi biliyor. Sertleşecekse sertleşsin. Uyuyacaksa uyusun. Onun da bu azgınlıkları geçecek.


İkincisi olmuyor
İkincisi olmuyor
7 yıllık evliyim. Erken boşalıyorum. İkinci kez hiçbir şey yapamıyorum. Cinsel organım sertleşmiyor. Eşim bundan hoşnut değil. 3 yıldır durum böyle. Geciktirici kullandım, işe yaramadı. Ne olur bana yol gösterin.
CEVAP
Değerli okurum, tedavi olacaksın. Bir uzmanın karşısında bazı şeylerin ortaya çıkması gerekiyor. Tek bir ilaç alıp her şey bitsin olmuyor. O zaman kimsede erken boşalma kalmazdı. Bu iş çözülüyor. Niye eşinle aran bozulsun? Kurulu bir düzen niye yıkılsın ki? Bir kere doktora gitmek, bir reçete almak senin yarım saatine mal olur. Sonrasını da bize bırakırsın olur biter.

5 yıldır geç boşalıyorum
5 yıldır geç boşalıyorum
32 yaşındayım ve 5 yıldır geç boşalıyorum. İlişkide boşalmam 1 saati buluyor. Bu durum hem beni hem partnerimi rahatsız ediyor. Bir dönem çok mastürbasyon yapıyordum, sebebi bu olabilir mi?
CEVAP
Değerli okurum, genellikle bu. Çünkü beyin, o sisteme, o süreye, o dokunmaya ve o hayale kendini adapte ediyor. Böylece değişik bir yemek, değişik bir yöntem, değişik bir giysi bile olsa insanlar alıştığının peşinde koşuyor. Bu nedenle mastürbasyon sıklığının zararlarını anlata anlata bitiremiyoruz ama kesin de demiyoruz. Şimdi ne yapacağız? Evlendiğin zaman düzeltmeye çalışacağız.


Yine de risk var mı?
Yine de risk var mı?
23 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla 2.5 aydır 2 günde 1 ilişkiye giriyoruz. Ben hapla erkek arkadaşım da prezervatifle korunuyor. Yine de hamile kalabilir miyim?
CEVAP
Sevgili okurum, milyonda bir olabilir. Ama milyonda bir otobüs kazasına da kurban gideriz. Ya da bir taksinin altında kalırız. Otobüse de bineriz, sokağa da çıkarız. Bu kadar ince hesapla ruh sağlığınız bozulur. Zaten önlemini sen almışsın. Arkadaşının prezervatifine bile gerek yok.

GÜNÜN SÖZÜ
GÜNÜN SÖZÜ
Kimi zaman ruh aklı devirir. Akıl ise ona hâlâ öğüt verir. H.D.

loading...


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Hadise'nin göğüs dekolteli paylaşımı olay oldu!
EN ÇOK OKUNANLAR