Polonya’yı karıştıran dergi “Bir Yahudi Nasıl Tanınır?”

Polonya satılan haftalık Tylko Polska dergisinde yer alan "Bir Yahudi Nasıl Tanınır” isimli yazı ülkede yükselişe geçen ırkçılığın ulaştığı noktayı gösterdi.


15 Mart 2019 16:41

Aşırı milliyetçi Kanun ve Adalet partisinin gücünün yükselişi ve Nazi hayranlığı ülkede son dönemde oldukça dikkat çekiyor.

Polonya’da haftalık olarak satılan Tylko Polska isimli derginin baş yazısında, "Yahudileri tanımak için" kılavuz sunuldu. Bazı aşırı milletvekilleri tarafından parlamentoya getirilen dergide  “onlar yenmek" için neler yapılması gerektiğini anlatan bir makale yer alıyor.

“Bu böyle devam edemez!” diyerek Yahudilerin ülkede daha fazla güçlenmesinin engellenmesi için neler yapılması gerektiği anlatılıyor. Kapak konusu olan makalenin içersinde Yahudilerin isimleri, antropolojik özellikleri, ifadeleri, görünüşleri, kişilik özellikleri, çalışma yöntemleri anlatılıyor.

Bu derginin Parlamentonun kioskunda satılması ise büyük tepkilere neden oldu. Dergi “Kuduz hahamlar” şeklinde bir şarkı söylemesiyle tanınan milliyetçi ve marjinal siyasi Leszek Bubel tarafından yönetiliyor.

Kaynak: Gazetesok.comHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Tapu dairesinden çıkan vatandaşlara kapkaç yapa...
EN ÇOK OKUNANLAR