Kaan Özbek

Okurla temas!


19 Ocak 2018 00:01

MEDYA halktan koptu gitti. Eskiden okurla bir temas vardı. Şimdi birileri çalar, medya söyler oldu. Onu bunu bilmem yiğidi öldür hakkını yeme. Televizyon kanallarından FOX’ta Fatih Portakal ve İsmail Küçükkaya halk ile bütünleşik bir habercilik örneği sergiliyor. Hiç mütevazı davranmayacağım kusura bakmayın yazılı basında da ŞOK, okuruyla temas halinde olabilen tek gazete!
Gazetelerin genelini baz alarak konuşuyorum ve bu büyük iddiamın ispatı olarak da 6’ncı ve 7’nci sayfalarımızdaki ilanları, mahkum köşemize gelen şiir ve mektupları, arkadaşlarımın bakmaya yetişemediği okur telefonlarını göz önünde bulundurarak söylüyorum.
Bu gazetede filanca ile görüşeceğim diye arandığında karşınızda direk o kişiyi bulursunuz, araya giren sekreter, “Filanca bey/hanım toplantıda”, “Kendileri şehir dışında” gibi söylemlerle okurunu savsaklamıyor. Bunca yoğunluk arasında sizlere bir gazete yetiştirmeye çalışırken bütün ekip arkadaşlarım okurla temas halinde oluyor.
Geçtiğimiz günlerde çok da istemeyerek gazetemizin fiyatında küçük bir oynama yapmak durumunda kaldık. Okurlarımızın mali durumlarını göz önünde bulundurarak bunu olabildiğince küçük tutmaya çalıştık. Ama bir gazetenin baskıdan, dağıtıma yani sizlere ulaşana kadar ne kadar meşakkatli bir evreden geçtiğini ve ne derece masraflı olduğunu tahmin edebileceğinizi düşünüyoruz.
Bu gazete sizin gazeteniz ve ben iddia ediyorum okurun her manada ulaşabildiği de tek gazete. Sahip çıkalım hep birlikte…