Nicolas Maduro: İnsanlar zevk alıyor, keyif duygusu var

Nicolas Maduro, Venezuela’da yaşanan yoğun elektrik kesintilerinden sonra, “insanlar zevk alıyor, bir keyif alma duygusu var” açıklaması yaptı. Venezuela Devlet Başkanı, bazı bölgelerde hafif hizmetlerin restore edilmesinden sonra nüfusun memnuniyetinin arttığını açıkladı.


15 Mart 2019 16:28

Hala susuz ve elektriksiz bölgeler var
Nicolas Maduro rejimi, Venezuela’nın yaşadığı 6 günlük elektrik kesintisinin ardından her şeyin normale dönmesini sağladı. Hala susuz ve elektriksiz birçok insan var. Bununla birlikte, Devlet Başkanı ülke insanlarının şu andan zevk aldığını ve ülkede bir zevk duygusu oluştuğunu iddia etti.

CORPOELEC çalışanlarına seslendi
Venezuela'nın ulusal elektrik şirketi CORPOELEC’in çalışanları ile cep telefonu üzerinden yaptığı görüşmede sistemin geri kazanılması için çalışmaları nedeniyle teşekkür eden Maduro, “herkes o ışığın altında, evinde suyun olmasının, çocuklar için yemek yapmanın önemini anlıyor. Bu harika bir şey. İnsanlar şu an zevk alıyor. Ülkede bir zevk duygusu var. Bir memnuniyet duygusu var” dedi. 

Muhalefet ve ABD’yi bir kez daha uyardı
“Su, elektrik gibi kamu hizmetlerini kullanarak insanlara siyasi zarar vermenin hiçbir anlamı yok. Bu tür sabotajlardan her zaman suçsuz insanlar zarar görüyor. Bir anlamı olmadığı gibi, sabotajları yapanlara da bir şey kazandırmıyor” diyen Venezuela Devlet Başkanı kesintiler için suçladığı ABD ve muhalefete mesaj vermeyi ihmal etmedi.

Dünyanın en iyisi için çalışacaklarını söyledi
Venezuela’nın büyük bir dönüşüme gitmesi gerektiğini belirten Maduro, “yeni ve güçlü bir elektrik endüstrisine sahip olmalıyız. Bu yeni ve güçlü elektrik endüstrisinin ekseni siz profesyonellersiniz, siz işçilersiniz. Dünyadaki birinci seviye elektrik endüstrisine sahip olmalıyız” ifadelerini kullandı.

Orduya elektrik konusunda emirler verildi
CORPOELEC çalışanlarına “elektrik ve su endüstrisinin sigortası ve savunması” için askeri tatbikat emri verdiğini müjdeledi. Maduro bu çabaların ülkenin mutluluk hakkından yararlanmaya devam etmesi için uygulanacağını söyledi. Sözlerini, “Bu darbeden faydalanacağız. Hiç düşünmedikleri bir sektöre sahip olacağız. Kurtarılması gereken her şeyi geri kazanacağız” diyerek yeni bir elektrik devriminin ateşini yaktı.Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Tapu dairesinden çıkan vatandaşlara kapkaç yapa...
EN ÇOK OKUNANLAR