Şevket Arslan

Mustafa Cengiz'den Florya'da Beşiktaş hamlesi!


21 Ocak 2018 12:41

Galatasaray’ın yeni Başkanı Mustafa Cengiz’in ilk hamlesinin Serdar Güzelaydın'ı görevden almak olacak.

Galatasaray’ın yeni Başkanı Mustafa Cengiz’in ilk açıklamalarından birisi, ''Florya'da şaibeli adamlar yerine Abdürrahim Albayrak ve Burak Elmas gibi kardeşlerimizi alacağız'' oldu.

Mustafa Cengiz’in bu sözleri, Fotospor’un tam 6 gün önce yaptığı ''Galatasaray'da yeni CEO Serdar Güzelaydın, Beşiktaşlı mı?'' sözleri üzerine kullandığı bildirildi.

Dursun Özbek tarafından göreve getirilen Serdar Güzelaydın'ın Fikret Orman'ın yakın arkadaşı olması ve sık sık Orman'la yurt dışı gezilerine çıkması sarı kırmızılı camiada tartışma konusu olmuştu.

İşte Dursun Özbek'e seçimi kaybettiren 4 madde

Galatasaray.'da sürpriz bir şekilde Mustafa Cengiz'le girdiği başkanlık yarışını kaybeden Dursun Özbek'i koltuğundan eden dört gerçek.

Galatasaray’da tüm camia Dursun Özbek’in seçimi nasıl kaybettiğini anlamaya çalışıyor. Öne ise 4 madde çıkmış durumda.

* Alper Narman’ın istifasını isteyip, yoluna devam etmedi.

* Mayıs ayında ''seçim yap. Güçlü bir yönetim kur'' diye uyaran ve imza kampanyası yapan Galatasaraylılara 'tüydüler' diyerek hakaret etti.

* Seçime iki gün kala Beşiktaşlı olduğu iddia edilen Serdar Güzelaydın'ı Sportif AŞ yönetimine aldı.

* Serdar Eder gibi ''Derin Galatasaray'' diye tanınan isimlerin ''kazanman garanti. Desteğimiz seninle'' sözlerini çok ciddiye aldı.

Mustafa Cengiz, az daha aday bile olamayacaktı!

Dursun Özbek’in 20 Ocak’ta seçim var dediği günden itibaren tatil günleri aradan çıkınca hazırlık yapmak için önünde 21 günlük süre kaldı. Geçen hafta Cuma gününe kadar Cengiz beraber çalışacağı kurumların pek çoğunu hazırlayamamıştı. Öyle ki 45 kişilik kurul üyesinin ıslak imzaları ancak Perşembe günü yetiştirilebildi. Az daha aday bile olamayacaktı. En ilginci ise Cengiz’e destek verenlere açılan ''siz nasıl ona destek verirsiniz?'' telefonları oldu.

Perşembe günü 850 oy alacaktı! Oylarını bir an da katladı!

Herkesi ters köşe yaparak Başkan seçilen Mustafa Cengiz’in, Perşembe gününe kadar 550 ila 850 oy alabileceği konuşuluyordu. Fakat yaptığı Abdürrahim Albayrak ve Burak Elmas hamlesiyle bir anda öne fırladı. Son ana kadar Özbek’in bin 800 - 2 bin arasında oy alacağı, Cengiz’in ise tüm zorlamalara rağmen bin 500’ü ancak bulacağı konuşuluyordu. Ama Özbek’in günlerdir yaptığı, “sandığa gidin” çağrısı ters tepti. Umutsuz olan, sandığa gitmeyeceği hatta beyaz oy atacağı iddia edilen gençler Elmas ve Albayrak hamlesiyle bir anda organize oldu. İlk sandıklarda yaş olarak geçkin üyelere karşın son sandıklarda daha genç olan üyelerin oyları seçimi belirledi.

Lise ve derin Galatasaray'a ağır darbe

Mustafa Cengiz’in kazanıp, Dursun Özbek’in kaybetmesi ''lise'' ve ''derin Galatasaray'' olgularının darbe yemesine neden oldu. İnan Kıraç’ın desteğini almak için Özkan Olcay’ı listesine asbaşkan olarak alan Özbek, Nasuhi Sezgin ile Ural Aküzüm’ü listede tuttu. Ayrıca Mehmet Dedeoğlu ve Osman Kocaman’ı da yine listeye yazdı.

Cengiz, kucağında bomba ile koltuğa oturuyor

Yeni Başkan Mustafa Cengiz kucağında bomba ile koltuğa oturuyor. Pazartesi günü Galatasaray’da bir kısmı futbolculara olmak kaydıyla tam 4.5 milyon Euro’luk ödeme yapılacak. Özbek, Aralık ortasından beri toplanan borçlar için kah çek, kah teminat olarak hep 22 Ocak Pazartesi gününü son ödeme tarihi olarak belirledi. Ayrıca Cengiz, 31 Ocak’a kadar toplam 15 milyon Euro’luk bir ödeme daha yapmak zorunda.