Şevket Arslan

Muharrem Usta, yolu Rıza Çalımbay için açtı


19 Kasım 2017 11:53

Trabzonspor'da Başkan Muharrem Usta’nın artarda gelen kötü sonuçların ardından kabuğuna çekilmesi tepki çekti.

Trabzonspor'da Başkan Muharrem Usta’nın artarda gelen kötü sonuçların ardından kabuğuna çekilmesi tepki çekti. Çalışma arkadaşları Başkan’a, ''kriz anında gündeme esir olmamalısın, gündemi belirlemelisin'' diyerek uyarılar yapıyor. Usta ise Rıza Çalımbay’ın önünü açtı. Yeni teknik direktörünün ipleri tamamen eline almasını istedi. Çalımbay’da sürekli basının karşısına çıkıyor. Futbol takımı odaklı açıklamalarıyla farklı bir ortam yaratıyor.

Tayfun Korkut'tan Fenerbahçe açıklaması

Fenerbahçe'de Aykut Kocaman'ın yerine adı geçen isimlerden biri olan Tayfun Korkut, açıklamalarda bulundu.

Tayfun Korkut, ''Bu konuda benimle hiçkimse görüşmedi. Şu an için Almanya'dayım. Fenerbahçe ile görüşmem olmadı. Fenerbahçe'ye başarılar diliyorum. Herhangi bir görüşmem olmadı. Önümüzdeki yıllar konusunda yorum yapmak istemiyorum'' açıklamasında bulundu.

13 milyon Sterlin, Oğuzhan'ı Evertonlı yapacak

Beşiktaş'ta  Oğuzhan Özyakup’un sözleşme imzalamaması her gün biraz daha kriz halini almaya başladı... iddialara göre; Başkan Fikret Orman, Şenol Güneş’e, ''Oğuzhan’sız devam edebilme ihtimalimizi olduğunu göz ardı etmemelisin'' dediği için son dönemde kriz ortamı doğdu. Güneş sözleşmesinin 2022’ye kadar uzatan Tolgay Arslan’a forma vermeye başladı.

İşin iki boyutu daha var... birincisi Oğuzhan; Tosic, Lens ve Medel gibi oyunculara ödenen rakamdan daha yükseğini istiyor. Negredo ve Pepe’ye ödenebiliyorsa kendisine de ödenmesini istiyor. Talisca’ya yapılan zam tarzı tatmin edici bir zam talep ediyor.

İkincisi ise ciddi talipleri var. En ciddi talibi ise Everton. İngiliz ekibinin 13 milyon Sterlin ödemeye hazır olması Başkan Fikret Orman’ın aklını çelmiş durumda. Bu yüzden Tosic, Medel, Babel ve Q7’ye ödenen rakamın üzerine çıkmıyor. Oğuzhan’ı göndermeyi düşünüyor.

Davy Klaassen için en ciddi teklif Fenerbahçe'den

Hollanda’dan V-Bal, Davy Klaassen konusunda Janssen ve van Persie’nin devreye girdiğini iddia etti. Everton’da kendisi için boş alan kalmadığına inanan Klaassen’in teklileri değerlendirme aşamasında olduğunu yazdı. Fenerbahçe’nin teklifinin ise şimdilik en ciddisi olduğu belirtildi.

Öte yandan Fenerbahçe sevgisi Hollanda seçimlerine damga vurdu... gelecek hafta yapılacak belediye başkanlığı seçimlerinin adaylarından Alexander Pechtold, vatandaşlarla bir araya geldi. O vatandaşlardan birisine kendisini anlatmak isteyen Pechtold, “broşür ister misin?” diye sordu. Aldığı cevap ise, “ben F.Bahçeliyim” oldu.